ريست كردن درب اتوماتيک

ريست كردن درب اتوماتيک

در این مقاله به آموزش ريست كردن درب اتوماتيک و کرکره برقی و … میپردازیم.

ريست كردن درب اتوماتيک در انواع مختلف بردهای درب اتوماتیک چگونه است ؟

برد های درب اتوماتیک شیشه ای در انواع مختلف در کشورهای مختلف طراحی و تولید می شود .برنامه ریزی منو بردها با هم متفاوت است و مختص به همان برد است. برد های اورجینال مانند:کابا .تورمکس .اریکسین .ک بی بی . فک . ام اس وان .کامه و . . . که هر کدام ساخت کشور های مانند: آلمان ،ایتالیا ،چین ،کره است.حالت های متغییراین بردها از قبیل  سرعت بازشو .سرعت بسته شو . حالت استپ انتهای . حلت قفل . حالت یکطرفه خروج. حالت اتوماتیک . حالت زمستانه .حالت باز کامل را در برد اپراتورهای ارجینال تعریف و برنامه ریزی شده است و نسبت به کاربری و انتخاب مشتری قابل تغییر است .

بهترین برد درب اتوماتیک که بسیار مقاوم و طراحی فول آپشن را دارند ساخت کشور آلمان است . برای ریست کردن و رفع عیب مشکل برد باید به چند نکته توجه داشته باشیم ،بعضی از برد های درب اتوماتیک با قطع و وصل کردن برق اپراتور برد دستگاه ریست میشوند و تنظیمات آن به حالت اول باز می گردد، که بسیار از درب ها به همین گونه ریست میشود . در برد های فول باید از طریق کلیید تععین وضیعت و یا کیپد دستگاه و یا امپروگرمر جانبی دستگاه را ریست کرد . به این گونه که وارد منو شده و بعد از پیدا کردن کلمه ریست دکمه یا لمس را فشار داده تا دستگاه ریست شود . در چند مدل از اپراتور ها مانند اریکسن 24 دستگاه  حالت lts دارد که با چرخاندن به سمت عقربه های ساعت دستگاه ریست می شود.و در اپراتور های تورمکس باید وارد منو شده گذینه 9 را انتخاب کرده و حالت 0 را به حالت 1 تغییر داده و درب اتوماتیک ریست میشود .

ريست كردن درب ریموتی

تعویض تسمه تایم و فولی موتور درب اتوماتیک چکونه است ؟

تمام درب های اتوماتیک موجود در دنیا دارای تسمه تایم و فولی با جنس های متفاوت می باشند که بسیار پر مصرف و قابل اهمیت است مانند اتومبیل خود باید تعویض و سرویس شود. خرابی تسمه باعث سرو صدا در درب میشود که هر سال 2 مرتبه باید با اسپریw40  روغن کاری شود و هر 5 سال یک مرتبه تعویض شود.

فولی موتورها از جنس فولاد آبکاری شده و چدن می باشد و دو مدل دندانه ریز و دندانه درشت برای موتورها ساخته میشود. که در طول زمان این دندانه ها خرده یا تیز می شود و باعث پاره شدن تسمه و بهم ریختن تایم دستگاه میشود که باید موتور باز شود وداخل موتور گیریس کاری شود و فولی جدید با دستگاه پرس نصب و تنظیم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *