نصب کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی در تهران

بیشتر مورد استفاده از کرکره برقی در تهران در ایران مکان های پر رفت و آمدی همچون بانک ها, پاساژ ها,مراکز خرید, فروشگاه های بزرگ مواد غدایی و غیره میباشد. جدیدا در اداره جات و دفاتر تجاری به ویژه شرکت ها از کرکره اتوماتیک هم برای زیبای و هم راحتی عبور و مرور که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود.

جدیدترین مدل های درب اتوماتیک پارکینگ در تهران

اجرای کرکره برقی در تهراننصب کرکره برقی در تهران

 

انواع تیغه کرکره برقی در تهران

انواع تیغه کرکره برقی علاوه بر شکل ظاهری و کاربری متفاوت آنها از متریال مختلفی ساخته شده است که میتوان به ترتیب پر کاربرد ترین و ارزان ترین آنها به آلومینیوم اشاره کرد که با قطر 8 , 10 و 12 سانتی متر که از وزن متر مربع 4 کیلو تا 8 کیلو متر مربع تشکیل شده است .

تیغه آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی با قطر 8 , 10 و 12 سانتی متر که از وزن 4 کیلو تا 8 کیلو متر مربع تشکیل شده است . عرض و ارتفاع کرکره اتوماتیک آلومینیومی نسبت به قطر تیغه ها و وزن آنها مشخص میشود که تیغه های خام در کارخانه تولید میشود و سپس در کورهای رنگ پزی در انواع رنگ ها و طرح ها ساخته میشود مانند :  سفید , طرح چوب … اشاره کرد.

کرکره آلومینیومی

تیغه پلی کربنات

تیغه های پلی کربنات که تشکیل شده از لوله های استیل و پلی کربنات به شکل های مستطیل , مربع و شکل S اشاره کرد که در رنگ های سفید و شفاف ساخته شده و از مقاومت بالایی برخوردار است .

انواع تیغه های فولادی

در این بخش به بررسی دقیق و کاربردی برای انواع تیغه های فولادی کرکره برقی در تهران ، در مورد استحکام و ایجاد سرو صدا و انتخاب درست میپردازیم.

تیغه فولادی تک جداره یک میل

تیغه فولادی دو جداره

تیغه فولادی دوجداره فوم دار

تیغه فولادی تک جداره فول پانج

در ابتدا تیغه فولادی کرکره برقی تک جداره یک میل را بررسی میکنیم این مدل تیغه از یک لایه 8 .0 میل و 1 میل تولید میشود که بعد از تولید با رنگ کوره ای با تنوع بسیار بالا تولید و به بازار عرضه میشود. این مدل تیغه فولادی با کپس تفلون گرد منتاژ میشود که در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم هستند و از مشکلات این تیغه بعد از مدتی به سرو صدا شدید از خود تولید میکند که برای مجتمع ها و منازل مسکونی پیشنهاد نمیشود . این مدل بیشتر برای بانک ها و مغازه های تجاری استفاده میشود که روزی دو مرتبه بالا و پایین میشود.

کرکره آلومینیومی در تهران

تیغه فولادی دو جداره

این مدل تیغه های فولادی از دو لایه فولاد 0.5 میل تشکیل شده است که بین این دو تیغه از یک پل برای اتصال استفاده میشود که در برابر ضربه و برش بسیار مقاوم هستند از وزن کمتری نسبت به تیغه فولادی تک جداره دارند و رنگ های مختلف کورهای تولید میشود . سرو صدای کمتری هم در حین بالاو پایین رفتن ایجاد میکند. برای فروشگاه ها ،مغازه ها، مجتمع تجاری ها مورد استفاده است.

افراد سازنده و پیمانکاری ساختمان برای بالابر های خود احتیاج به خرید ریموت کنترل بالابر دارند که شرکت درب سام آن را به برای فروش گذاشته است.

تیغه کرکره برقی

تیغه دو جداره فوم دار

این مدل تیغه ها از دو جداره فولادی تشکیل میشود که بین این دو جداره با دستگاه کرکره برقی پرس فوم بین دو تیغه وارد میشود و باعث میشود هم استحکام تیغه بالاتر برود و هم در حال کار کردن و بالا و پایین بسیار بی صدا باشد و این فوم باعث میشود که صدا تیغه فولادی از بین برود و ارتعاشات تولید شده داخل خود تیغه دفع گردد . بسیار مقاوم بیشتر برای ساختمان های و آپارتمانهای جنوبی نصب میشود. از رنگ کورهای با تنوع بالا تولید میشود.

تیغه فولادی فول پانچ

این مدل تیغه فولادی از یک ورق فولاد تک جداره با قوس متوسط 8 سانتی و 10 سانتی تولید میشود با ورق یک میل که بهتر است کمتر از یک میل تولید و اجرا نشود چون به دلیل فول پانچ بودن استحکام تیغه کم میشود . بعد تولید ورق با دستگاه cnc سورخ های برای گردش هوا تولید میشود این مدل تیغه بیشتر برای مکان های که برای گردش هوا و مناطقی که باد زیاد باشد مثل شهرمنجیل که شما دقت کرده باشید بیشتر رول آپ ها یا همان کرکره ها از تیغه ای فول پانچ استفاده میشود.

عیب یابی رول آپ و یا همان کرکره برقی

رول آپ های که در شهر تهران و البرز نصب شده است اکثرا از موتور توبلار و یا ساید صنعتی ، اجرا و نصب شده است . یکی از مشکل های رایج در کرکره های برقی ، که زیاد اعلام خرابی میشود . وقتی ریموت کرکره برقی را میزنیم و رول آپ ، میچرخد و به بالاترین حد که تنظیم شده است میرسد و استپ میکند ، و بعد از چند لحظه تا اتومبیل را از پارکینگ خارج نشده ناگهان کرکره خود به خود شروع به حرکت به سمت پایین میکند و گاها به اتومبیل آسیب میرساند هرگاه با این مشکل مواجه شدید ، استپ موتور کرکره برقی خراب شده است و توانایی نگه داشتن وزن تیغه های کرکره را ندارد . بهتر است دیگر از کرکره استفاده نشود تا از خطرات دیگر جلوگیری شود . در بعضی از مواقع استپ قابل تعمیر است و ارزش تعمیر را دارد و در بیشتر مواقع موتور باید تعویض شود.

برای نصب رول آپ ها (کرکره) بهترین پرفیل و لوله چه ابعادی است؟

در این بخش بررسی کامل از اجرا کرکره های اتوماتیک در ابعاد مختلف میپردازیم

وسایل لازم برای نصب کرکره ها : لوله ،پرفیل ، پلیت ،انکپ و یاتاقان نیاز است که جزبه جز برسی میکنیم .

لوله : برای اجرا کرکره های خانگی با موتورتوبلار بهترین سایزی لوله 8 است که موتور توبلار استاندارد وارد لوله شود و نصب صحیح و سالم است ، که برای ابعاد و ورودی های تا عرض3 متر و ارتفاع 3 متر قابل اجرا و استاندارد است .لذا قابل ذکر است که اگر تیغه انتخاب شده 10 سانت باشد حتما باید از لوله 11 استفاده شود تا قوص تیغه ها به راحتی روی لوله نصب شود. در بعضی از موارد برای کمتر کردن صدا و افزایش سرعت گشتاوراز تبدیل لوله 8 به 11 استفاده میشود . قابل ذکر است که تبدیل لوله 8 به 11 استاندارد است اما تبدیل موتور توبلار به صنعتی غیر استاندارد است و به موتور آسیب میرساند . برای اجرای کرکره های اتوماتیک در ابعاد بزرگ تا عرض 6 متر بهترین انتخاب لوله 11  در ضخامت بالایی 2 میل استفاده شود چونکه در اجرا اگر ضخامت  لوله پایین انتخاب شود در عرض های بالا، لوله در هنگام کشیش در نقطه وسط لوله قوص وخم میشود و باعث آسیب رسیدن به موتور و تیغه ها میشود و برای انتخاب موتورباید ،صنعتی 300 نیتون به بالا اجرا شود. در آخر کرکره های غول پیکر ، اجرای وروردی های سوله ها و آشیانه های هواپیما از لوله 16 تا 22 با ضخامت 5 میل استفاده میشود همراه با ترانس به طول 3 تا 6 متر و ضخامت قطر 12  سانتیمتر استفاده شود به همراه موتور سه فاز با سرعت گشتاور پایین استفاده شود .

پرفیل : برای اجرا کرکره های اتوماتیک خانگی از پرفیل 40*40 استفاده میشود  با ضخامت 2 میل و اگر،ابعاد از عرض 3 متر بیشتر شود بهتر از پروفیل 40*60 استفاده شود و برای رول آپ های خیلی بزرگ بهترین پروفیل 10 *10 است با ضخامت 4 میل

پلیت : وسیله ای است که دو طرف پرفیل جوش داده میشود ولوله و موتور برای چرخش روی آنها نصب میشوند که بسیار پر اهمیت است ،سایز و ضخامت پلیت ها از کوچکترین  20*20 شروع شده با ضخامت 2 میل برای کرکره های خانگی استفاده میشود . اما برای کرکره های بزرگ و غول پیکر باید ورق های با ضخامت بالایی 4 میل در ابعاد 40*40 تولید و اجرا شود تا توان و قدرت نگهداری وزن بالا را داشته باشد و نکته بسیار پراهمیت باید جوش بسیار نفوذی 3 پاس جوشکاری شود و یک پروفیل برای محکم کردن پلیت ها زیر پلیت نصب شود تا در موقع استارت  موتور و کشیش اولیه موتور پلیت ها به هیچ وجهی لرزش نداشته باشند .

انکپ و یاتاقان: بهترین انتخاب یاتاقان 204 به بالا است با کیفیت  بالا وسوپاپ گیرس خور داشته باشد برای روان کاری بلبرینگ یاتاقان . و انتخاب انکپ هم نسبت به یاتاقان مشخص میشود هر سایزی که یاتاقان استفاده شود انکپ هم همان سایز استفاده میشود و هرچه ابعاد عرض و طول کرکره بزرگتر باشد بهتر است یاتاقان و انکپ بزرگتراستفاده شود .

 

کاربرد تیغه های پلی کربنات

از مزایای تیغه های پلی کربنات به ذلیل جنس شفاف آنها در نمایشگاه های اتومبیل , نمایندگی های پوشاک و … که به ما این امکان را میدهد که حتی در زمان بسته بودن کرکره برقی این امکان را به ما میدهد داخل مغازه و ویترین مشخص باشد.

نصب کرکره برقی

تیغه رول گیتر (کرکره امنیتی)

تیغه رول گیتر این نوع تیغه ها امنیت بالایی نسبت به تیغه های دیگر دارد و با مفتول های آبکاری شده با فولاد یا آلومینیوم تولید شده است. تیغه های رول گیتر کاملا ضد برش هستند و با شفت لوله طراحی شده آن که از هر طرف درون راست و چپ ریل قفل می شوند و امکان خارج شدن درب از داخل ریل حتی تحت شدید ترین نوع ضربه را هم پوشش میدهد . اين مدل کرکره برقی های امنیتی در ورودی بانكها، ساختمان های تجاری، طلافروشي ها و مکان هایی که نیاز به امنیت بسیار بالا دارند و مهم یا حساس هستند استفاده میشود . وزن تیغه رول گیتر 13 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد ، به همین علت هم از موتورهایی با قدرت بیشتری نسبت به کرکره های اتوماتیک معمولی استفاده می شوذ .

.

موتور کرکره برقی

موتور کرکره برق تشکیل شده از توبلار اپارتمانی صنعتی و موتور ساعد زنجیری 300نیتون تا 600 تک فاز و موتور های پر سرعت 3 فاز شما میتوانید برای خرید جک بازویی کانه گیتس از ما کمک بگیرید و اطلاعات دقیق را از ما بخواهید.

کرکره سکشنال

کرکره سکشنال کاربرد این گونه از کرکره ها در مکان هایی است که ارتفاع پایینی دارند و برای راحتی تردد اتومبیل ها استفاده میشود که از این مدل کرکره از پنل های تیکه ای مقاوم و باکیفیت ساخته شده اند و ذر مدل های کرکره سکشنال موتور در وسط دهانه قرار میگیرد و با سیم فلزی داخل ریل ها هدایت داده میشود و در آخر کرکره سکشنال زیر سقف پارکینگ قرار میگیرد.

سرویس و نگهداری کرکره برقی؟

۱.اولین و مهمترین نکته در نگهداری کرکره برقی تنظیم حد بالا و پایین میکروسیچ های موتور می باشد مخصوصا در فصل های پاییز و زمستان به دلیل سرما و بارش باران باید میکروسیچ ها گریس کاری و تنظیم مجدد انجام شود ‌. ۲.سالی یک بار تنظیم تیغه ها داخل ریل و پرچ کردن کپس های انتهای تیغه ۳.محکم کردن ریل های آلومینیومی کرکره برقی و تنظیم کردن خم ریل ها و بهترین روش برای آب بند کردن باکس میکروسویچ های موتور های ساید صنعتی کاور موتور و چسب آکواریوم میباشد و قابل ذکر است هر سال بعد از فصل زمستان تیغه های کرکره با فشار آب شستشو داده شود بسیار پر تاثیر برای کم کردن سر و صدا در هنگام بالا پایین آمدن کرکره برقی است .

کرکره برقی

انواع تیغه ها وکاربرد آنها

تیغه های اکسترود _ تیغه های فوم دار _ تیغه های امنیتی

انواع و تنوع بالا در تیغه های کرکره اتوماتیک وجود دارند مهمترین و کاربردی ترین انتخاب تیغه های کرکره برقی ،نوع استفاده از تیغه ها ، مکان نصب ، آب و هوا منطقه ، ابعاد پروژه بستکی دارد . هر مدل از تیغه ها خصوصیت منحصر به خود آن مدل تیغه است .انواع جنس تیغه های کرکره : آلومینیوم-گالوانیزه – فولادی -پلی کربنات – رول گیتر- فوم دار- فول پانچ .

بهترین تیغه ها و پر کاربرد ترین در تهران برای آپارتمانها ،مجتمع ها ، بیمارستان ها و … کدام مدل تیغه ها است ؟ یکی از بهترین مدل تیغه گالوانیزه فوم دار مقاومت بالا در برابر ضربه که داخل این مدل تیغه ها با خمیری پلی اورتان پر شده است که این خمیر در طی فرایندی تبدیل به فوم شده و باعث جلو گیری از ورود سرو صدا به داخل میشود که برای آپارتمانهای جنوبی بسیار مهم است و جنس تیغه ها از گالوانیزه از جنس فولادی میباشد. و قابل شستشو است.

خصوصیات انواع تیغه کرکره برقی

امنیت بالا – تنوع رنگ- زیبای منحصر بفرد – قابل شستشو – کنترل از راه دور – استفاده آسان در هنگام قطع برق – مقاومت بالا – آب بند و هوا بند .

انواع تیغه ها از نظر سایز

تیغه ۸۰ میلیمتری- تیغه ۱۰۰ میلیمتری- تیغه ۵/۳ سانتی متری – تیغه ۶ سانتی متری که هر کدام از نظر وزن متر مربع متفاوتی دارند . تهیه شده از شمش آلومینیوم و ضایعات درب و پنجره ها است که با ذوب کردن در ریختگری ها ، هر کدام در یک قالب مجزا تولید میشود و سپس در کوره های رنگ در تنوع بالا به دلخواه و سفارشی رنگ میشوند .

قالبا برای تبلیغات فروشگاه ها و مغازه ها میتوان روی این مدل از تیغه های کرکره طرح و چاپ اجرا و طراحی کرد .

استاندارد ترین ابعاد برای اجرای کرکره برقی چه ابعادی است ؟

برای اجرای کرکره برقی تا عرض ۳/۸۰ سانتی متر و ارتفاع ۳۶۰ با موتور صنعتی بهترین انتخاب است . برای ورودی های خانه ها که عرض آن ها تا ۲/۸۰ سانتی متر است و ارتفاع ۳ متر بهتر است از موتور توبلار ۱۴۰ نیتون استفاده شود . انتخاب موتور ها نسبت به وزن هر متر مربع تیغه مشخص میشود و قابل ذکر است که بهتر است همیشه توان کلی موتور نسبت به وزن کل تیغه ها بالاتر باشد تا عمر مفید موتور بالا برود و اعلام خرابی کمتری در طول سالها داشته باشد . بعضی از مدل تیغه ها کرکره نیاز به قفل ندارد به دلیل وزن بالا آن مانند تیغه های فولادی و پلی کربنات و گالوانیزه. اما در تیغه های کرکره برقی آلومینیوم بهتر است از قفل استفاده شود .

انواع میکروسویچ موتور های کرکره برقی

میکروسویچ موتور های ساید دو مدل ساخته شده است که یک مدل با شفت فلزی و هرزگرد برنج تولید شده است که تنظیم آن با پیچ و فنر تنظیم می‌شود که ۲ عدد میکروسویچ برای تنظیم حد بالا و ۲ عدد میکروسیچ برای تنظیم حد پایین طراحی شده است .لذا قابل ذکر است که اگر یکی از میکروسویچ ها خراب شود دیگر میکروسویچ وظیفه قطع کردن موتور را دارد .و هرز گرد بین موتور و فولی بزرگ قرار دارد که وقتی زنجیر در اثر فشار پاره شود ، قلاف هرزگرد که فنری است سریعا فولی بزرگ پلیت را با اهرم قفل می‌کند و مانع پایین آمدن کرکره و آسیب رسیدن به اتومبیل و … می‌شود. بهتر است هر سال یک مرتبه زنجیر موتور با روغن w40 روان کاری شود تا زنجیر کم صدا تر در حال چرخش باشد و مانع آسیب رسیدن به موتور می‌شود.

انواع موتور ساید صنعتی کرکره

در موتور های صنعتی کرکره برقی ،که از ۳۰۰ نیتون تا ۶۰۰ نیتون تک فاز تولید می‌شود که سیم پیچ موتور های ساید از سیم پیچ کاملا مس و روکش مس در چین تولید می‌شود ‌که بهتر است در اجرا ونصب برای کرکره های با وزن کم و سبک تا ۵۰۰ کیلو گرم از موتور روکش مس استفاده شود که در قیمت برای مشتریان مناسب‌تر است و تردد آن محدود است تا روزی ۵۰ مرتبه تردد مشکل ندارد اما برای کرکره های سنگین و با عرض و ارتفاع بالا و تردد زیاد حتما باید از موتور های کاملا مس استفاده شود که موتور های بسیار قوی و با کیفیت است و با تردد بالا حرارت پوسته موتور بالا نمیرود و باعث می‌شود به موتور آسیب نرساند .

تبدیل کرکره کاسه فنری به موتور های الکترومکانیک

در گذشته برای کمک به موتور ها برای بالا بردن تیغه ها سنگین زنبوری و گالبانیزه از کاسه فنرهای با فاصله ای 1.5 متر از هم روی شفت لوله استفاده میشود که این فنر ها در موقع بالا رفتن کرکره برقی باز شده و بسیاری از وزن تیغه ها را به راحتی جابه جا کرده و بیشترکارای موتور: هدایت و ترمز ابتدای و انتهای رول آپ را به عهده دارند. ولی در نسل جدید موتورها و تیغه های کرکره برقی در تهران رول آپ ها ،کاسه فنر ها جمع شده وموتور های ساید صنعتی و توبلار خانگی دارای میکروسویچ الکترو مکانیک با توان بالا تک فاز و سه فاز تولید شده است که قدرت کشیش وجابه جای بزرگ ترین رول آپ ها به ارتفاع 12 متر و عرض 15 متر را دارند .تیغه های آلومینیومی سبک هم جای تیغه های سنگین قدیمی را گرفته اند .

طریقه بالا بردن انواع کرکره برقی

طریقه بالا بردن انواع کرکره برقی (رول آپ) با موتور توبلار خانگی و ساید صنعتی زنجیری چگونه می باشد؟

موتورهای توبلار خانگی در کنار موتور یک پین وجود دارد که حلقه خلاص کن وارد پین میشود و با چرخش خلاص کن هر یک دور یک سانت کرکره برقی باز میشود و اگر برعکس عقربه های ساعت بچرخانید کرکره بسته میشود .

موتورهای صنعتی یا همان ساید زنجیری که بیشتر برای کرکره های برقی با وزن بالای 140 کیلوگرم استفاده میشود از طریق زنجیر که در انتهای موتور قرار دارد اگر برق شهر قطع باشد با کشیدن زنجیر به پایین موتور خلاص شده , و با چرخش زنجیر کرکره برقی در جهت عقربه های ساعت رول آپ به سمت بالا باز میشود و برعکس به سمت پایین حرکت می کند .

ریموت کرکره برقی

ریموت های کرکره برقی به 3 مدل تقسیم میشود .

1. ریموت های لرنینگ با کد های 315 , 433 که با نگه داشتن دکمه ست و ریموت با برد دستگاه مچ میشود

2 . ریموت های دیپ سویچی که از طریق دیپ سویچ با برد موتور کرکره مچ میشود .

3 . ریموت های کد لحیم که از طیق لحیم کردن کد های ریموت با هم مچ یا ست میشوند.

در ادامه میتوانید برای خرید جک پارکینگ میلان روی لینک کلیک کنید.

فروش کرکره برقی

مزیت همکاری با درب سام

خدمات شرکت ما سرویس و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای نصب شده خود را با کمترین هزینه و به سرعت انجام میدهد. به همین علت همکاری ما با پروژه های بزرگی همچون بانک اقتصاد نوین,بانک قوامین,بانک سام و فروشگاه هایی همچون کوروش,جامبو, نوین چرم و هاپر می میباشد. خدمات سریع و بدون معطلی برای ما اولویت دارد.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”All images”]

تصاویر کرکره برقی

محصولات

سوالات متداول

برای امنیت بیشتر کرکره های ، پنجره ها و ویلا ها باید از تیغه های ضد سرقت استفاده شود که دو نوع تیغه : فولادی _ پلی کربنات این دو مدل تیغه بسیار مقاوم است بهتر است با ریل فولادی نصب و اجرا شود .

درکل موتورهای کرکره برقی ؛ از دو مدل میکروسویچ برای تنظیم کردن و قطع کردن برق موتور استفاده می‌شود .مدل اول میکروسویچ بیرون از موتور قرار دارد و مدل دیگر میکروسویچ داخل موتور قرار دارد و با چشم مشخص نیست ؛ میکروسویچ های که داخل موتور قرار دارند ضدآب تر هستند و با باراش باران به هیچ وجه آب داخل میکروسویچ نفوذ نمی‌کند برای شهر های سردسیر بهتر است از موتور های توبلار استفاده شود .

بله . شفت کرکره های برقی که در سایز های ۸ ،۱۱ ، ۱۶ ، ۲۲ که برای نصب رول آپ استفاده می شود . هرچه قطر لوله بیشتر باشد گردش دورانی بالاتری دارد و باعث بالا رفتن سرعت رول آپ می‌شود. قابل ذکر است که سایز شفت نسبت به ابعاد پروژه مشخص می‌شود و بهتر است از لوله های با قطر بالاتر در رول آپ استفاده شود .

کیفیت تیغه های آلومینیومی از نظر وزن متر مربع و خالص بودن شمش آلومینیومی با هم متفاوت هستند . هرچه وزن متر مربع تیغه بالاتر باشد کیفیت بالا تر و مقاومت در برابر ضربه و سایش را دارد و برای تولید در کارخانه هرچه شمش آلومینیوم خالص تر باشد در سرو صدا کرکره برقی تاثیر مستقیم دارد .

ریل های فولادی از نظر ضخامت و وزن و طراحی موئی باهم متفاوت هستند که در کل سه مدل ریل فولادی تولید می‌شود. مدل اول که یک شیار برای موئی سر خود طراحی شده است و ریل از وزن سبکی تولید شده است که بیشتر برای رول آپ های پلی کربنات پیشنهاد می‌شود چون بسیار نرم و بیصدا هستند . مدل دوم ریل های های فولادی با شیار آلومینیومی که با پرچ به ریل متصل می‌شوند و از وزن بالا و مقاومت بالا در برابر ضربه را دارند پیشنهاد می‌شود برای رول آپ های فولادی استفاده شود. مدل سوم ریل های فولادی دو شیار آلومینیومی که یک شیار موئی و یک شیار لاستیک فشرده استفاده می‌شود که بسیار بی صدا هستند و برای تمام رول آپ قابل استفاده هستند .