نصب کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی

بیشتر مورد استفاده از کرکره برقی در ایران مکان های پر رفت و آمدی همچون بانک ها, پاساژ ها,مراکز خرید, فروشگاه های بزرگ مواد غدایی و غیره میباشد. جدیدا در اداره جات و دفاتر تجاری به ویژه شرکت ها از کرکره اتوماتیک هم برای زیبای و هم راحتی عبور و مرور که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود.

جدیدترین مدل های درب اتوماتیک پارکینگ در تهران

انواع تیغه کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی علاوه بر شکل ظاهری و کاربری متفاوت آنها از متریال مختلفی ساخته شده است که میتوان به ترتیب پر کاربرد ترین و ارزان ترین آنها به آلومینیوم اشاره کرد که با قطر 8 , 10 و 12 سانتی متر که از وزن متر مربع 4 کیلو تا 8 کیلو متر مربع تشکیل شده است .

تیغه آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی با قطر 8 , 10 و 12 سانتی متر که از وزن 4 کیلو تا 8 کیلو متر مربع تشکیل شده است . عرض و ارتفاع کرکره اتوماتیک آلومینیومی نسبت به قطر تیغه ها و وزن آنها مشخص میشود که تیغه های خام در کارخانه تولید میشود و سپس در کورهای رنگ پزی در انواع رنگ ها و طرح ها ساخته میشود مانند :  سفید , طرح چوب … اشاره کرد.

تیغه پلی کربنات

تیغه های پلی کربنات که تشکیل شده از لوله های استیل و پلی کربنات به شکل های مستطیل , مربع و شکل S اشاره کرد که در رنگ های سفید و شفاف ساخته شده و از مقاومت بالایی برخوردار است .

کاربرد تیغه های پلی کربنات

از مزایای تیغه های پلی کربنات به ذلیل جنس شفاف آنها در نمایشگاه های اتومبیل , نمایندگی های پوشاک و … که به ما این امکان را میدهد که حتی در زمان بسته بودن کرکره برقی این امکان را به ما میدهد داخل مغازه و ویترین مشخص باشد.

کرکره اتوماتیک

تیغه رول گیتر (کرکره امنیتی)

تیغه رول گیتر این نوع تیغه ها امنیت بالایی نسبت به تیغه های دیگر دارد و با مفتول های آبکاری شده با فولاد یا آلومینیوم تولید شده است. تیغه های رول گیتر کاملا ضد برش هستند و با شفت لوله طراحی شده آن که از هر طرف درون راست و چپ ریل قفل می شوند و امکان خارج شدن درب از داخل ریل حتی تحت شدید ترین نوع ضربه را هم پوشش میدهد . اين مدل کرکره برقی های امنیتی در ورودی بانكها، ساختمان های تجاری، طلافروشي ها و مکان هایی که نیاز به امنیت بسیار بالا دارند و مهم یا حساس هستند استفاده میشود . وزن تیغه رول گیتر 13 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد ، به همین علت هم از موتورهایی با قدرت بیشتری نسبت به کرکره های اتوماتیک معمولی استفاده می شوذ .

.

موتور کرکره برقی

موتور کرکره برق تشکیل شده از توبلار اپارتمانی صنعتی و موتور ساعد زنجیری 300نیتون تا 600 تک فاز و موتور های پر سرعت 3 فاز

کرکره سکشنال

کرکره سکشنال کاربرد این گونه از کرکره ها در مکان هایی است که ارتفاع پایینی دارند و برای راحتی تردد اتومبیل ها استفاده میشود که از این مدل کرکره از پنل های تیکه ای مقاوم و باکیفیت ساخته شده اند و ذر مدل های کرکره سکشنال موتور در وسط دهانه قرار میگیرد و با سیم فلزی داخل ریل ها هدایت داده میشود و در آخر کرکره سکشنال زیر سقف پارکینگ قرار میگیرد.

سرویس و نگهداری کرکره برقی؟

۱.اولین و مهمترین نکته در نگهداری کرکره برقی تنظیم حد بالا و پایین میکروسیچ های موتور می باشد مخصوصا در فصل های پاییز و زمستان به دلیل سرما و بارش باران باید میکروسیچ ها گریس کاری و تنظیم مجدد انجام شود ‌. ۲.سالی یک بار تنظیم تیغه ها داخل ریل و پرچ کردن کپس های انتهای تیغه ۳.محکم کردن ریل های آلومینیومی کرکره برقی و تنظیم کردن خم ریل ها و بهترین روش برای آب بند کردن باکس میکروسویچ های موتور های ساید صنعتی کاور موتور و چسب آکواریوم میباشد و قابل ذکر است هر سال بعد از فصل زمستان تیغه های کرکره با فشار آب شستشو داده شود بسیار پر تاثیر برای کم کردن سر و صدا در هنگام بالا پایین آمدن کرکره برقی است .

کرکره برقی

انواع تیغه ها وکاربرد آنها

تیغه های اکسترود _ تیغه های فوم دار _ تیغه های امنیتی

انواع و تنوع بالا در تیغه های کرکره اتوماتیک وجود دارند مهمترین و کاربردی ترین انتخاب تیغه های کرکره برقی ،نوع استفاده از تیغه ها ، مکان نصب ، آب و هوا منطقه ، ابعاد پروژه بستکی دارد . هر مدل از تیغه ها خصوصیت منحصر به خود آن مدل تیغه است .انواع جنس تیغه های کرکره : آلومینیوم-گالوانیزه – فولادی -پلی کربنات – رول گیتر- فوم دار- فول پانچ .

بهترین تیغه ها و پر کاربرد ترین در تهران برای آپارتمانها ،مجتمع ها ، بیمارستان ها و … کدام مدل تیغه ها است ؟ یکی از بهترین مدل تیغه گالوانیزه فوم دار مقاومت بالا در برابر ضربه که داخل این مدل تیغه ها با خمیری پلی اورتان پر شده است که این خمیر در طی فرایندی تبدیل به فوم شده و باعث جلو گیری از ورود سرو صدا به داخل میشود که برای آپارتمانهای جنوبی بسیار مهم است و جنس تیغه ها از گالوانیزه از جنس فولادی میباشد. و قابل شستشو است.

خصوصیات انواع تیغه کرکره برقی

امنیت بالا – تنوع رنگ- زیبای منحصر بفرد – قابل شستشو – کنترل از راه دور – استفاده آسان در هنگام قطع برق – مقاومت بالا – آب بند و هوا بند .

انواع تیغه ها از نظر سایز

تیغه ۸۰ میلیمتری- تیغه ۱۰۰ میلیمتری- تیغه ۵/۳ سانتی متری – تیغه ۶ سانتی متری که هر کدام از نظر وزن متر مربع متفاوتی دارند . تهیه شده از شمش آلومینیوم و ضایعات درب و پنجره ها است که با ذوب کردن در ریختگری ها ، هر کدام در یک قالب مجزا تولید میشود و سپس در کوره های رنگ در تنوع بالا به دلخواه و سفارشی رنگ میشوند .

قالبا برای تبلیغات فروشگاه ها و مغازه ها میتوان روی این مدل از تیغه های کرکره طرح و چاپ اجرا و طراحی کرد .

استاندارد ترین ابعاد برای اجرای کرکره برقی چه ابعادی است ؟

برای اجرای کرکره برقی تا عرض ۳/۸۰ سانتی متر و ارتفاع ۳۶۰ با موتور صنعتی بهترین انتخاب است . برای ورودی های خانه ها که عرض آن ها تا ۲/۸۰ سانتی متر است و ارتفاع ۳ متر بهتر است از موتور توبلار ۱۴۰ نیتون استفاده شود . انتخاب موتور ها نسبت به وزن هر متر مربع تیغه مشخص میشود و قابل ذکر است که بهتر است همیشه توان کلی موتور نسبت به وزن کل تیغه ها بالاتر باشد تا عمر مفید موتور بالا برود و اعلام خرابی کمتری در طول سالها داشته باشد . بعضی از مدل تیغه ها کرکره نیاز به قفل ندارد به دلیل وزن بالا آن مانند تیغه های فولادی و پلی کربنات و گالوانیزه. اما در تیغه های کرکره برقی آلومینیوم بهتر است از قفل استفاده شود .

انواع میکروسویچ موتور های کرکره برقی

میکروسویچ موتور های ساید دو مدل ساخته شده است که یک مدل با شفت فلزی و هرزگرد برنج تولید شده است که تنظیم آن با پیچ و فنر تنظیم می‌شود که ۲ عدد میکروسویچ برای تنظیم حد بالا و ۲ عدد میکروسیچ برای تنظیم حد پایین طراحی شده است .لذا قابل ذکر است که اگر یکی از میکروسویچ ها خراب شود دیگر میکروسویچ وظیفه قطع کردن موتور را دارد .و هرز گرد بین موتور و فولی بزرگ قرار دارد که وقتی زنجیر در اثر فشار پاره شود ، قلاف هرزگرد که فنری است سریعا فولی بزرگ پلیت را با اهرم قفل می‌کند و مانع پایین آمدن کرکره و آسیب رسیدن به اتومبیل و … می‌شود. بهتر است هر سال یک مرتبه زنجیر موتور با روغن w40 روان کاری شود تا زنجیر کم صدا تر در حال چرخش باشد و مانع آسیب رسیدن به موتور می‌شود.

انواع موتور ساید صنعتی کرکره

در موتور های صنعتی کرکره برقی ،که از ۳۰۰ نیتون تا ۶۰۰ نیتون تک فاز تولید می‌شود که سیم پیچ موتور های ساید از سیم پیچ کاملا مس و روکش مس در چین تولید می‌شود ‌که بهتر است در اجرا ونصب برای کرکره های با وزن کم و سبک تا ۵۰۰ کیلو گرم از موتور روکش مس استفاده شود که در قیمت برای مشتریان مناسب‌تر است و تردد آن محدود است تا روزی ۵۰ مرتبه تردد مشکل ندارد اما برای کرکره های سنگین و با عرض و ارتفاع بالا و تردد زیاد حتما باید از موتور های کاملا مس استفاده شود که موتور های بسیار قوی و با کیفیت است و با تردد بالا حرارت پوسته موتور بالا نمیرود و باعث می‌شود به موتور آسیب نرساند .

مزیت همکاری با درب سام

خدمات شرکت ما سرویس و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای نصب شده خود را با کمترین هزینه و به سرعت انجام میدهد. به همین علت همکاری ما با پروژه های بزرگی همچون بانک اقتصاد نوین,بانک قوامین,بانک سام و فروشگاه هایی همچون کوروش,جامبو, نوین چرم و هاپر می میباشد. خدمات سریع و بدون معطلی برای ما اولویت دارد.