قیمت نصب درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ

جک بازویی درب پارکینگ

تامین امنیت:امروزه بیشتر ساختمان ها برای افزایش امنیت و آسایش بیشتر از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده میکنند.
سهولت در استفاده :درب اتوماتیک بدلیل اینکه وزن زیادی دارند باز و بسته کردن آن برای افراد سخت و دشوار می‌باشد ، بنابراین با نصب درب اتوماتیک پارکینگ میتوانید سهولت در استفاده را تجربه کنید.
جلوگیری از آسیب ها: درب اتوماتیک اگر در حال بسته شدن باشد و جسمی یا فردی یا اتومبیلی سر راهش مشاهده شود جک متوقف میشود که باعث میشود از خطرات احتمالی به افراد و خودرو جلوگیری شود.

برای اطلاع ازجدید ترین مدل های درب اتوماتیک شیشه ای کلیک کنید.

انواع جک بازویی

انواع جک های بازوی (پارکینگ ) ۱_جک های ساخت کشور ایران (داخلی) شرکت های معتبر ایرانی مانند :بتا ، سیماران … چند مدل جک تولید و به بازار عرضه کرده اند . که میتوان به سیم پیچ بسیار ضعیف و عدم کیفیت پایین شفت و گیربکس و کیفیت ساخت بدنه اشاره کرد .پیشنهاد میشود برای خانه های تک واحدی و یا ویلا ها اجرا و نصب شود لذا قابل ذکر است که از برد بالا ریموت این مدل جک ها اشاره کرد و کمی هم افتخار کرد .

جک های ترکیبی (ساخت کشور ایتالیا و ایران ) این مدل جک ها قطعات همچون موتور، گیربکس، سیم پیچ و بدنه و بلبرینگ ها ساخت کشور ایتالیا میباشد و برد و چشمی های فتوسل ، ریموت ها و متعلقات نصب ساخت شرکت های معتبر ایرانی میباشد .پیشنهاد میشود آپارتمانهای تا ۵ واحد اجرا و نصب شود و تردد نامحدود نمی باشد و تا روزی ۸۰ مرتبه بازو بسته شدن را در توان خود دارد .

جک های اورجینال این مدل جک ها تمام متعلقات داخل پک اورجینال میباشد موتور ،برد، گیربکس ،ریموت ،سیم پیچ کاملا مس است.برند های موجود در بازار پروتکو، لایف ، فک ، کامه ،فادینی اشاره کرد . این مدل جک ها ۲۲۰ ولت بسیار قوی میباشد و پیشنهاد میشود تا آپارتمانهای تا ۱۰ واحد نصب و اجرا شود. توان آن تا روزی ۲۰۰ مرتبه میتوان اشاره کرد و باز قابل ذکر است تردد نامحدود نمی باشد .

جک الکترومکانیک که بیشتر مورد استفاده قسمت درب های سبک وزن با تعداد آمد و شد کم مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا از این مدل جک ها درب های وردی ویلا یا باغ مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل جک درب اتوماتیک پارکینگ دارای یک موتور کوچک که نیرو را از برق شهری میگیرد و به گیربکس مکانیکی برای حرکت منتقل میکند.

جک الکتروهیدرولیک بیشترین مورد استفاده از این جک ها در درب هایی با وزن بالا و تعداد تردد زیاد در طول شبانه روز میباشد که در مجتمع های جمعیت بالا و شرکت های بزرگ و صنعتی مناسب میباشد.

چگونه جک بازویی درب آهنی خود را انتخاب کنیم ؟

۱ .اولین و مهمترین چیز که باید توجه کرد ،جک کورس بلند و کوتاه میباشد که نسبت به عرض هر لنگه درب پارکینگ ، انتخاب میشود .

۲.توان هر بازو که تا چه مقدار وزن ،هر لنگه درب پارکینگ را میتوان لیفت (کشیش ) کند. که هر لنگه درب از ۲۰۰ کیلوگرم تا ۸۰۰ کیلوگرم میتوان اشاره کرد ، تا به راحتی بتواند بازو بسته کند و به موتور و دستگاه آسیب نزند .

۳.تردد واحد ها و تعداد پارکینگ های که از جک بازوی استفاده میکنند ‌.

چشمی فتوسل درب اتوماتیک پارکینگ

مهمترین بخش از سیستم جک های بازوی درب اتوماتیک چشمی های فتوسل است که حضور هرگونه مانع اعم از شخص ویا ماشین در فضای میان درب شناسایی می کند که این مدل چشمی های فتوسل یک جفت هستند که در بیرون درب و کنار درب نصب میشوند و یک از چشمی ها به عنوان فرستنده و دیگری به عنوان گیرنده عمل می کند که هر گونه قطع سیگنال ارسال از فرستنده نشانگر یک مانع در فضای بین درب می باشد که مدار فرمان دستور کنسل شدن فرآیند بسته شدن درب را میدهد و درب شروع به باز شدن می کند .

چشمی های فتوسل

دلیل خرابی چشمی های فتوسل چیست ؟

مشکل های چشمی های فتوسل درب های اتوماتیک پارکینگ به دلیل گرد و غبار و بارش باران و کثیف شدن لنز ،تنظیم و تراز نبودن آن ها ، سیم کشی نا دروست ، کم نور شدن چراغ ها و روشن نشدن آن ها چشمی های مادون قرمز اگر روبه روی هم قرار نگیرند و یا در ارتفاع استاندارد نصب نشوند باعث فتوسل ها از بازدهی مناسبی برخوردار نشوند.

چشمی های مکعبی آینه ای با فاصله دید ۵ متری رله ای اتونیکس به این مدل چشمی ها چشمی نوری و یا حسگری گفته میشود که بیشتر در راهبند ها و جک های بازوی استفاده میشود . طرز کار این چشمی ها امواج نوری از فرستنده تابیده می شود و این امواج بعد از برخورد به آینه به زاویه ۹۰ درجه نسبت به امواج برخورد کننده به طرف گیرنده بر میگردد و اگر جسمی بین سنسور و آینه قرار گیرد مانع بازگشت نور به گیرنده شده و سنسور وجود جسم را تشخیص میدهد . لذا قابل ذکر است این مدل چشمی ها ضد آب است و با ولتاژ ۲۰ ولت تا ۲۲۰ ولت قابل استفاده است ‌.

بهترین ups برای جک ها و کرکره ها صنعتی چه مدلی است ؟

بهترین باطری بکاپ ها (ups) ها بهترین مارک های و تولید کننده ها ، میتوان به بارازانته ، اورال، eQual با خروجی ۲۲۰ Ac و کلید صفر و یک برای روشن کردن و خاموش کردن ups . مهمترین و صحیح ترین استفاده دروست از دستگاه ups هر یک ماه یک مرتبه دستگاه از برق شهری جدا شده تا دستگاه از شارژ ذخیره شده استفاده کند تا شارژ آن به اتمام برسد و سپس به برق شهر وصل شود .

بیشترین اعلام خرابی در جک های بازویی؟

بیشترین اعلام ، خرابی در جک های بازویی که باید به آن توجه ویژه کرد فتوسل ها یا همان چشمی ها که اکثرا بر اثر آب خوردگی و نفوذ آب به داخل آنها خراب میشوند . که باید در هنگام نصب کاملا آب بند شود . سرویس گریس کاری بلبرینگ ها و شفت و برنجی چرخ دنده ها . تنظیم برد دستگاه ، که بر اثر نوسان برق گاهی ، از تنظیم خارج میشود . باکس ریموت و تنظیمات ریموت تک لنگه و ۲ لنگه . جک کردن باطری بکاپ و دکمه های ریموت . بهتر است هر چند سال یک بار ریموت ها پاک شوند و از اول دوباره با بر مچ شوند.

بهترین ابعاد درب های ۲ لنگه آهنی برای تولید چه ابعادی است؟

استاندارد ترین ابعاد هر لنگه در عرض ۱/۴۰ سانتی متر است در ارتفاع ۲/۸۰ سانتی متر و بهترین درب های ۲ لنگه وزن پایین و استحکام بالا مانند ازجنس استیل استفاده شود و برای امنیت هم قفل سیزا یا همان کله گاوی معروف استفاده شود .

بهترین روش نصب جک های بازویی ؟

برای نصب جک های بازویی در آپارتمانهای که فضای کافی برای باز شدن جک را ندارد و امکان تخریب دیوار وجود ندارد بهترین روش موتور جک در جلوی درب نصب شود و شفت و مادون آن در انتهای لولادی درب قرار گیرد این روش باعث میشود حالت معکوس جک استاندارد نصب شود و مانع نفوذ آب به داخل سیم پیچ موتور شود .

انواع ریموت

ریموت چیست ؟ ریموت وسیله ای است که به کمک آن می‌توان از فاصله دور درب پارکینگ،کرکره برقی و درب اتوماتیک شیشه ای را باز و بسته کرد و برای تردد و ورود و خروج از درب پارکینگ نیاز به پیاده شدن و باز کردن آن نیست.شما میتوانید با داشتن این ریموت ها درب پارکینگ خود را باز و بسته کنید ،این وسیله برای افراد مسن و کم توان بسیار کاربردی است چرا که دیگر نیازی به پیاده شدن و باز و بسته کردن درب نیست.
باز و بسته شدن درب پارکینگ به این صورت است که زمانی از طرف ریموت فرکانس ارسال شود درب اتوماتیک فرکانس را دریافت می‌کند و دستور فرکانس دریافتی را به مرکز کنترل انتقال میدهد و در آخر هم مرکز کنترل دستور را به موتور جک ها انتقال می دهد و موتور اجرا باز کردن را انجام می دهد و قابل ذکر است که موتور های جک پارکینگ 24V و 220V می‌باشد که بر روی جک های 24V میتوان بکاپ نصب کرد و در هنگام قطعی برق هم جک به راحتی باز و بسته شود.

ریموت

انواع فرکانس ریموت ها

فرکانس ریموت درب پارکینگ ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که به به کنترل مادون قرمز و کنترل رادیویی دسته بندی می‌شوند.
کنترل مادون قرمز سیگنال حاصل از ریموت را از طریق مادون قرمز به دستگاه گیرنده میفرستد و کنترل رادیویی امواج‌ رادیویی را ارسال می کنند تفاوت این دو مدل در این است که فرکانس های کنترل مادون قرمز نیاز به یک مسیر مستقیم برای دریافت سیگنال دارند و برد آن ها حدود چند متر است و در فاصله بالا و یا دیوار ها امکان دریافت می‌باشد .اما کنترل های رادیویی برد بسیار بالایی دارند و نیاز به مسیر مستقیم ندارند و موانع روی برد آنها تاثیری ندارند.

درب پارکینگر

انواع ریموت های درب اتوماتیک

1_ریموت های کد فیلکس

2_ریموت های لرنینگ کد

3_ریموت های پینگ کد

4_ریموت های بلوتوثی

آیا تمام ریموت ها با هم ست یا مچ میشوند ؟

همه ریموت ها با هم سازگار نیستند برای مطمئن بودن از ست شدن ریموتتان به درب اتوماتیک بهتر است از ریموت فابریک استفاده کنید و یا اگر از ریموت متفرقه استفاده میکنید بهتر است دقیقا همان مدل و فرکانس را تهیه و مچ کنید.
فرکانس و کد هر ریموت با بقیه تفاوت دارد و امکان ست نشدن ریموت ها با یکدیگر بسیار زیاد می‌باشد مثلا فرکانس 413_315_2007_2006_2013 با هم متفاوت است وریسور ها مدل تک کانال دو رله و سه رله می‌باشد که هر کدام نحوه ست کردن پاک کردن ریموت ها و کارای هر دکمه تک لنگه دو لنگه و قفل جدا گانه تعریف میشود

درب ریموتی پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ از دسته درب های برقی میباشد که با یک جک پر قدرت برقی لنگه های درب پارکینگ را برای ورود و خروج خودرو به پارکینگ باز و بسته میکند این امر با کنترل ریموت معمولی درب پارکینگ یا جک های پیشرفته کهاز تلفن همراه دستور میگیرند.

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

در گذشته های نزدیک برای ورود و خروج به پارکینگ باید از خودرو خود پیاده شده و این عمل را دستی انجام داد. این امر چه در تابستان چه در زمستان باعث اذیت و ناخوشایندی برای راننده میشود که امروزه این جک های برقی درب پارکینگ کار رو راحت کردند. این جک ها یک بازوی مکانیکی است که کمک میکند درب پارکینگ به صورت اتوماتیک باز و بسته شود. نحوه انتخاب جک پارکینگ مناسب برای پارکینگ خود بسته به تعداد ورود و خروج افراد در روز و تعداد واحد ساختمان میباشد. بی شک جک استفاده شده درب پارکینگ یک ساختمان ویلایی با یک مجتمع مسکونی متفاوت میباشد.

آیا پس از نصب قفل برقی(سیزا) روی جک بازوی پارکینگی تغییرات روی برد لازم است ؟

پس از نصب قفل برقی روی جک های بازوی پارکینگی،باید تغییراتی روی برد دستگاه لحاظ شود که در انتهای کار موتور و در هین بسته شدن درب ها ،فشار انتهای برای قفل کردن نیاز دارد. در این مورد تنظیمات روی برد حالت tc را فعال شود .

آیا برای تردد پیاده رو و موتور سیکلت لازم است هر دو لنگه درب پارکینگ باز شود ؟

در اکثر برد های جک های درب اتوماتیک پارکینگ حالت پیاده رو تعریف شده است که این امر باعث سرعت بخشیدن به باز و بسته شدن درب کمک میکند و باعث میشود استهلاک از روی موتور دو برداشته شود . که دکمه A ریموت برای حالت بازشو دو لنگه استفاده میشود و دکمه B حالت تک لنگه پیاده رو استفاده میشود . نکته قابل توجه در بعضی از جک های بازوی مانند پرتکو حالت تنظیمات تک لنگه تا اندازه ۷۰ درجه بیشتر باز نمیشود. ‌.

تنظیمات مهم جک بازویی پرتکو چیست ؟

N1 : زمان کار موتور یک N2:زمان کار موتور دو f1: توان موتور یک در حین کار f2:توان موتور دو در حین کار fr:توان موتور در حین کار در سرعت کاهش یافته r1:زمان سرعت کاهش یافته موتور یک r2:زمان سرعت کاهش یافته موتور دو ts:اختلاف زمانی بین بسته شدن لنگه یک و لنگه دوم در زمان باز شدن جک ها SA:اختلاف زمانی بین بسته شدن لنگه یک و لنگه دوم در زمان بسته شدن جک ها tp:زمان مورد نیاز جهت باز ماندن درب ها قبل از بسته شدن اتوماتیک pd:زمان لازم جهت باز شدن درب تک لنگه مخصوص پیاده رو tc:زمان فشار انتهای بعد از کارکرد معمولی موتورها که قفل روی لنگه اول خوب بسته شود p0 ,p1 : فشار ابتدای برای راحت تر باز شدن قفل برقی su: همه تنظیمات انجام شده تا زمانی در حافظه دستگاه باقی می ماند که برق دستگاه قطع نشود .جهت ذخیره تغییرات انجام شده روی پارامتر suحالت میشویم و دکمه c را فشار داده تا صدای رله شنیده شود و تنظیمات ذخیره میشود .

آیا خازن ۲۲۰ ولت برای جک های بازوی پارکینگی که با برق شهری کار میکند نیاز است ؟

در جک های بازوی ۲۲۰ ولت قبل از این که سیم های موتور (باز و بسته ) روی برد نصب شود یک عدد خازن در مسیر نصب میشود که این خازن ها باعث میشود نوسان برق ، به برد دستگاه آسیب نرساند و در فصل زمستان و بارش باران و یا آب رفتن داخل سیم پیچ موتور در هنگام شستشو درب برق موتور قطع میشود و جلوگیری میشود از آسیب رسیدن به موتور و سیم پیچ داخل پوسته دستگاه به همین دلیل حتما باید خازن ۲۲۰ ولت نصب گردد‌.