قیمت ریموت کنترل بالابر ساختمانی

ریموت کنترل بالابر ساختمانی

ریموت کنترل بالابر ساختمانی با توان بالا برای استفاده در کار های ساختمانی می باشد. که به کمک این بالابر کلیه وسایل سنگین وزن را به سادگی به طبقه های بالا تر می برد.

جهت خرید ریموت کنترل بالابر با ما تماس بگیرد

برای دیدن جدید ترین مدل های درب اتوماتیک شیشه ای روی لینک کلیک کنید.

کلید بی سیم بالابر ساختمانی چیست ؟

کلید بیسیم بالابر ساختمانی دارای انواع تکفاز و سه فاز می باشد
این دستگاه بر روی انواع بالابرهای ساختمانی تکفاز و سه فاز نصب می گردد
ریموت کنترل بالابر ساختمانی همچنین قابلیت نصب بر روی انواع بالابر های کارگاهی مخصوص بار و نفر در ساختمانهای در حال ساخت رو دارا می باشد
از جمله قابلیتهای این دستگاه میتوان به نصب راحت دارای بودن ریموت کنترل صنعتی و فرمان با شستی ثابت به طور همزمان اشاره نمود

دستگاه بالابر ساختمانی

کلید بی سیم بالابر ساختمانی

ریموت کنترل بالابر ساختمانی سه فاز با کنترل فاز و کنترل بار باکس بزرگ on time: ولتاژ ورودی 380ولت ac ولتاژ خروجی 380ولت ac مجهز به کنتاکتورهای 32 امپر دارای فیوز مینیاتوری سه پل ترمینالهای ریلی دارای کنترل فاز به منظور حفاظت از موتور بالابر ساختمانی به هنگام نوسانات برق ورودی از قبیل 2فاز شدن برق و افزایش و کاهش ولتاژ دارای کنترل بار با قابلیت تنظیم جریان به منظور حفاظت از موتور می باشد.

کلید بیسیم بالابر ساختمانی

به هنگام اضافه بار و اضافه جریان و جلوگیری از سوختن سیم پیچ دارای باکس پلی کربنات سایز 25*35 استاندارد مجهزبه فرستنده و گیرنده صنعتی مقاوم در برابر نویز دارای برد 50متر در محیط صنعتی و 100متر در فضای باز طراحی و ساخت شرکت on time قابلیت نصب بر روی انواع الکتروتور سه فاز تا توان 5.5 کیلووات برای راه اندازی بالابر ساختمانی به صورت چپگرد و راستگرد مانند انواع بالابر های ساختمانی فروشگاهی نفر بر و بالابرهای کارگاهی و … دارای خروجی مربوط به نصب میکروسوییچ حد با مدار فرمان dc ایزوله بدون خطر برق گرفتی به منظور نصب بر روی انواع بالابر باری و نفر می باشد.

بالابر کارگاهی

 

مزیتهای ریموت کنترل بالابر ساختمانی

  • حذف کابل سیار برق اصلی و هزینه مربوط به آن
  • حذف خطر برق گرفتگی اپراتور
  • حفاظت کامل موتور در مدلهای فول
  • کاهش هزینه کارگر
  • افزایش راندمان کار
  • افزایش سرعت کار
  • دارا بودن خروجی مربوط به میکروسوییچ برای نصب بر روی بالابر های کارگاهی چاله اسانسور فروشگاهی و نفربر

 

دلیل استفاده از ریموت کنترل بالا بر های ساختمانی چیست ؟

کلیدهای بی سیم در بالابر های تک فاز و سه فاز مهمترین و کاربردی ترین استفاده ریموت کنترل کلید بی سیم ، استفاده هم زمان چند اپراتور با چند ریموت با برد بالا تا 100 متر در کارگاه های صنعتی ، سوله های نیمه صنعتی ،‌ آپارتمانها کارای دارد .

آموزش نصب و راه اندازی مدار فرمان ریموت بالابر ساختمانی

نصب آسان user friendly مدل های این مدل ریموت کنترل ها : حالت تک فاز فول کنترل _کنترل فاز _ کنترل بار _ جلوگیری از افت ولتاژ برق و جلوگیری از سوختن موتور و سیم پیچ می باشد.

کلید بی سیم بالابر ساختمانی سه فاز

کلید بی سیم بالابر ساختمانی سه فاز باکس بزرگ on time:
ولتاژ ورودی 380ولت ac
ولتاژ خروجی 380ولت ac
مجهز به کنتاکتورهای 32 امپر
دارای فیوز مینیاتوری سه پل
ترمینالهای ریلی
دارای باکس پلی کربنات سایز 25*35 استاندارد
مجهزبه فرستنده و گیرنده صنعتی مقاوم در برابر نویز دارای برد 50متر در محیط صنعتی و 100متر در فضای باز طراحی و ساخت شرکت
قابلیت نصب بر روی انواع الکتروتور سه فاز تا توان 5.5 کیلووات برای راه اندازی به صورت چپگرد و راستگرد مانند انواع بالابرهای ساختمانی فروشگاهی نفر بر و بالابرهای کارگاهی و …
دارای خروجی مربوط به نصب میکروسوییچ حد با مدار فرمان dc
ایزوله بدون خطر برق گرفتی به منظور نصب بر روی انواع بالابر باری و نفر می باشد.

آموزش ویدیو نصب کلید بیسیم بالابر ساختمانی 3 فاز

کلید بالابر ساختمانی سه فاز

 

کلید بی سیم بالابر ساختمانی سه فاز با کنترل فاز و کنترل بار باکس بزرگ

کلید بی سیم بالابر ساختمانی سه فاز با کنترل فاز و کنترل بار باکس بزرگ on time:
ولتاژ ورودی 380ولت ac
ولتاژ خروجی 380ولت ac
مجهز به کنتاکتورهای 32 امپر
دارای فیوز مینیاتوری سه پل

دلیل اصلی خرابی بالابر های ساختمانی چیست؟

در کل ریموت کنترل بالابر ساختمانی به وسیله یا مکانیزم میگویند که از آن برای حمل و انتقال و جابه جای اجسام به ارتفاعات مختلف استفاده می شود و تشکیل شده از موتور تک فاز و سه فاز ,کنترل فرمان , ریموت کنترل جرثقیل که در هر کدام از بالابر ها عواملی مانند : قدرت ,ظرفیت,محیط کاری و نوع کاربری و مقدار توان کشیش اجسام نوع مکانیزم و موتور و برد فرمان و ریموت کنترل را مشخص می کند .

انواع بالابر های ساختمانی

ریموت کنترل بالابر ساختمانی تک فاز :نیرو مورد نیاز جهت جابه جای مصالح ،به وسیله اتکترو موتور تا توان 3 اسب بخار تامین می شود که با برق 220 ولت شهری قابل استفاده است .در محیط های شهری ساخت و ساز که دسترسی به برق تک فاز به سهولت انجام می گیرد ..بالابر های ساختمانی تک فاز کاربرد بالای دارد .در بالابر های ساختمانی تک فاز قابلیت جابه جای مصالح تا وزن 400 کیلو گرم را دارد و نسبت به بالابر های 3 فاز ضغیف تر و قطعات آن راحت تر و ارزانتر در بازار موجود است.

مشکل در ساخت و کیفیت قطعات ،مشکل در کاربری وسیله ،کلید کنترل از راه دور تا 50متر ،قابلیت نصب بر روی بالابرهای 500کیلویی .

 

ریموت کنترل از راه دور چند دسته و به کدام از دستگاه ها قابل استفاده است؟

برد شارژی باطری و برق اضطراری بالابر و آساتسور برد فرمان پله نورد یا بالابر ساختمانی مخصوص پله ساختمانها تابلو های بالابر و آسانسور دو ایستگاه و سه ایستگاه با ریموت کنترل کوچک برد کنترل بالابر تا 10 طبقه کلید کنترل از راه دور بالابر های ساختمانی جعبه کنترل بالابر های هیدرولیکی با خروجی اتصال میکروسویچ فرستنده و گیرنده های با فیس کد 2 کانال و 4 کانال و6 کانال بالابرهای ثابت کارگاهی و مغازه های وسایل خانگی تابلو کنترل بی سیم جرثقیل های سقفی چهار حالته و شیش حالته تابلو کنترل بی سیم چرثقیل های شامل 2 دکمه تا 6 دکمه تا برد 60 متر از راه دور بدون نقطعه کور ریموت کوچک قابل حمل و ریموت بزرگ صنعتی

نحوه انتخاب درست  موتور و مدار فرمان  در بالابر های ساختمانی ؟

1.توان یا قدرت الکترو موتور در بالابر های ساختمانی  از 2 تا 10 اسب بخار متغیر است و انتخاب درست برد دستگاه و برد ریموت از 20 متر تا 200 متر متغیر است .2.سرعت یا تعداد دوران الکترو موتور ها از 1400 دور تا 2000 دور متغیر است ارتفاع کشیش بالابر و وزن اجسام  در سرعت عمل کرد تاثیر مستقیم دارد .

  1. تک فاز و یا 3 فاز بودن الکترو موتور 4. الکترو موتور های تا 3 اسب بخار به صورت تک فاز و 3 فاز قابل اجرا است در موتور های بالاتر از 3 اسب بخار بهتر است فقط به صورت 3 فاز با مدار فرمان فول کنترل فاز دار و کنترل بار دار استفاده شود 5.موتور بالابر ها در وزن های 350 کیلویی .500.750 کیلویی تا بالابرهای یک تن
  2. درموتور های بالای 350 کیلویی بهتر است علاوه بر مدار فرمان فول از ترمز ایمنی مناسب و با کیفیت در بالابر ها استفاده شود تا از امنیت و استاندارد بودن دستگاه در برابر اسیب ها جلوگیری شود

طریقه نصب مدار فرمان تک فاز بالابر ساختمانی

در ابتدا ۴ سیم خروجی از موتور ۳ اسب بخار تک فاز ، را از شاستی دستی جدا کرده ،در مرحله بعد مشخص کردن سیم های اصلی و فرعی یا همان استارت ، با یک عدد مولتی متر ، را روی تست بیز گذاشته و دو سیم که بوق ممتد میزند سیم پیچ اصلی ما میباشد و دوسیم که بوق مقطعی و یا قطع می‌شود سیم پیچ فرعی ما است ، وطریقه دیگر اگر دستگاه مولتی متر را روی اهم قرار دهیم ، دو سیمی که اهم کمتری را نشان دهد سیم پیچ فرعی و دو سیمی که اهم بیشتری را نشان دهد سیم پیچ اصلی موتور ما است با این روش به سادگی می‌توان دستگاه مدار فرمان بالابر ساختمانی نصب و راه اندازی کرد.

اگر در مدار فرمان ، تک فاز جهت بالا و پایین روی ریموت اشتباه عمل می‌کند چه باید کرد؟

بعد از مشخص کردن سیم پیچ اصلی و فرعی و نصب آن بر روی مدار فرمان بالابر ساختمانی تک فاز ، اگر دکمه های ریموت کنترل بالابر ساختمانی صنعتی بر عکس عمل میکند بهتر است برای رفع مشکل ، دو عدد سیم ، سیم پیچ فرعی یا همان استارت ،را بر روی مدار فرمان بالابر ساختمانی تک فاز جابه جا شود تا جهت حرکت موتور با ریموت هماهنگ شود تا اپراتور که از دستگاه استفاده می‌کند با مشکل برخورد نکند .در ضمن قابل ذکر است که سیم که از کنتر اصلی ساختمان ، به مدار فرمان تک فاز بالابر ساختمانی نصب می‌شود، مستقیم باشد و از سه راهی یا پریز برق استفاده نشود تا افت ولتاژ نداشته باشید و از سیم ۲ ×۲.۵ استفاده شود ‌.

نصب کلید بی سیم بالابر وینچی تکفاز

1-جهت نصب دستگاه صحیح باشد ترمینالها رو به آسمان

2-سیم استارت و اصلی موتور حتما صحیح تشخیص داده شود U1. U2 سیم پیچ اصلی

Z1. Z2 سیم پیچ استارت

سیم پیچ اصلی در تست بیزر مولتی متر دارای اهم حدودا 6اهم و مانند اتصال کوتاه عمل میکند بوق ممتد سیم پیچ استارت از مسیر خازن عبور کرده مقاوت از حالت اتصال کوتاه به بینهایت میل میکند بعد از چند ثانیه صدای بوق قطع میشه سپس با تعویض جهت پراب دوباره این حالت تکرار میشه

3-از کابل مناسب بدون پارگی استفاده شود 2*2.5 تا طول 30متر

4-در مسیر کابل بالابر از فیوز مناسب استفاده شود 32امپر تیپ c

5- کابل بالابر فقط به دستگاه بالابر متصل باشد نه به سه راهی برق و سایر دستگاهها

6- حتما به این نکته توجه شود که هنگام روشن بودن موتور بالابر و در هنگام کار با دستگاه برق ساختمان بژ قطع و وصل نگردد که سبب آسیب دیدن قطعات دستگاه می گردد.

7_به منظور عملکرد صحیح ریموت کنترل ابتدا دکمه را نگه داشته پس از اجرای فرمان آنرا رها کنید و از زدن مکرر دکمها خودداری نمایید.

8- برای اتصال سیم های ورودی و خروجی دستگاه از سرسیم یا وایرشو مناسب استفاده نمایید.

کنترل فاز چیست ؟

به بیان ساده کنترل فاز حفاظت کننده ی موتور در برابر اختلالات ولتاز است .در چه زمانی کنترل فاز ولتاژ را از مدار فرمان قطع میکند 1. ولتاژ بالاتر از حد مجاز 2.ولتاژ پایین تر حد مجاز 3.قطع یکی از فاز های ورودی 4.جابه جای فازها 5. عدم تقارن فاز ها

شیوا امواج چیست؟

حدود ولتاژغیر مجاز  بالاتر از 440 ولت  و ولتاژ پایین تر 300 ولت در کنترل فاز را شیوا امواج می کویند . اگر از این ولتاژ ها بالاتر یا پایین تربرود  کنترل فاز ولتاژ را در مدار فرمان قطع می کند .

کنترل بار چیست؟

به بیان ساده کنترل بار حفاظت کننده ی موتور در برابر اختلالات جریان است

درکنترل فاز اگر ولتاژ از حد مجاز خارج شود چراغ f روشن می شود .

هنگام جابه جا شدن فازها چراغ p روشن می شود .

در کنترل بارها وقتی جریان موتور به دلیل اضافه بار از حد مجاز خارج شود جریان در مدار فرمان قطع میشود و نمایشکر lod را نشان میدهد و چراغ چشمک زن ol  روشن می گردد .

ترمینالهای ریلی

دارای کنترل فاز به منظور حفاظت از موتور به هنگام نوسانات برق ورودی از قبیل 2فاز شدن برق و افزایش و کاهش ولتاژ
دارای کنترل بار با قابلیت تنظیم جریان به منظور حفاظت از موتور به هنگام اضافه بار و اضافه جریان و جلوگیری از سوختن سیم پیچ
دارای باکس پلی کربنات سایز 25*35 استاندارد
مجهزبه فرستنده و گیرنده صنعتی مقاوم در برابر نویز دارای برد 50متر در محیط صنعتی و 100متر در فضای باز طراحی و ساخت شرکت
قابلیت نصب بر روی انواع الکتروتور سه فاز تا توان 5.5 کیلووات برای راه اندازی به صورت چپگرد و راستگرد مانند انواع بالابرهای ساختمانی فروشگاهی نفر بر و بالابرهای کارگاهی و …
دارای خروجی مربوط به نصب میکروسوییچ حد با مدار فرمان dc
ایزوله بدون خطر برق گرفتی به منظور نصب بر روی انواع بالابر باری و نفر بر می باشد.

کلید بی سیم بالابر ساختمانی سه فاز

 
در این ویدئو چگونگی نصب ریموت کنترل بالابر ساختمانی را آموزش می دهیم.
 

 

انواع دستگاه ۳ فاز شرکت درب سام

دستگاه ساده سه فاز ریموت کنترل بالابر ساختمانی برای موتور های تا ۳ اسب بهتر است استفاده شود ، برای مصالح بر های سبک ساختمانی استفاده میشود.

دستگاه نیمه فول بالابر که این مدل دستگاه ها یک عدد کنترل فاز روی دستگاه نصب میشود ،که در هنگام ۲ فاز شدن برق موتور باعث قطع کردن ولتاژ از موتور میشود ، به موتور و سیم پیچ آسیب نمی رسد . که بهتر است برای موتور های تا ۵ اسب استفاده شود ‌.

دستگاه فول ۳ فاز این مدل دستگاه علاوه بر کنترل فاز یک قطعه به نام کنترل بار روی دستگاه نصب میشود وظیفه کنترل بار در هنگام جابه جایی مصالح ،وقتی موتور دستگاه در حال کشیش است مانعی باعث شود تا بالابر نتواند بار را بکشد کنترل بار سریعا جریان و ولتاژ را از موتور قطع میکند تا به موتور و سیم پیچ آسیب نرسد .