قیمت نصب درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ بی شک خیلی از مشکلات ورود و خروج افراد از مجموعه ها و ساختمان ها را حل کرده است برای سفارش نصب و یا تعمیر موتور جک درب اتوماتیک یا ریموت و مشکلات دیگر با شرکت درب سام تماس بگیرید.

جهت اطلاع از هزینه نصب درب اتوماتیک از هر برند و مدلی با شرکت درب سام تماس بگیرد.

درب اتوماتیک پارکینگی

جک بازویی درب پارکینگ

تامین امنیت:امروزه بیشتر ساختمان ها برای افزایش امنیت و آسایش بیشتر از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده میکنند.
سهولت در استفاده :درب اتوماتیک بدلیل اینکه وزن زیادی دارد باز و بسته کردن آن برای افراد سخت و دشوار می‌باشد ، بنابراین با نصب درب اتوماتیک پارکینگ میتوانید سهولت در استفاده را تجربه کنید.
جلوگیری از آسیب ها: درب اتوماتیک اگر در حال بسته شدن باشد و جسمی یا فردی یا اتومبیلی سر راهش مشاهده شود جک متوقف میشود که باعث میشود از خطرات احتمالی به افراد و خودرو جلوگیری شود.

برای اطلاع از جدید ترین مدل های جک پارکینگ میلان کلیک کنید.

انواع جک بازویی

انواع جک های بازویی (پارکینگ ) ۱_جک های ساخت کشور ایران (داخلی) شرکت های معتبر ایرانی مانند :بتا ، سیماران … چند مدل جک تولید و به بازار عرضه کرده اند . که میتوان به سیم پیچ بسیار ضعیف و عدم کیفیت پایین شفت و گیربکس و کیفیت ساخت بدنه اشاره کرد .پیشنهاد میشود برای خانه های تک واحدی و یا ویلا ها اجرا و نصب شود لذا قابل ذکر است که از برد بالا ریموت این مدل جک ها اشاره کرد و کمی هم افتخار کرد .

جک های ترکیبی (ساخت کشور ایتالیا و ایران ) این مدل جک ها قطعات همچون موتور، گیربکس، سیم پیچ و بدنه و بلبرینگ ها ساخت کشور ایتالیا میباشد و برد و چشمی های فتوسل ، ریموت ها و متعلقات نصب ساخت شرکت های معتبر ایرانی میباشد .پیشنهاد میشود آپارتمانهای تا ۵ واحد اجرا و نصب شود.تردد اتومبیل نامحدود نمی باشد و تا روزی ۸۰ مرتبه بازو بسته شدن را در توان خود دارد .

جک های اورجینال در این مدل جک ها تمام متعلقات داخل پک اورجینال میباشد موتور ،برد، گیربکس ،ریموت ،سیم پیچ کاملا مس است.برند های موجود در بازار پروتکو، لایف ، فک ، کامه ،فادینی اشاره کرد . این مدل جک ها 220 ولت بسیار قوی میباشد و پیشنهاد میشود تا آپارتمانهای تا ۱۰ واحد نصب و اجرا شود. توان آن تا روزی ۲۰۰ مرتبه میتوان اشاره کرد و  قابل ذکر است تردد نامحدود نمی باشد .

خرید جک کانه گیتس و برند های دیگر از سایت درب سام

جک الکترومکانیک که بیشتر مورد استفاده قسمت درب های سبک وزن با تعداد آمد و شد کم مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا از این مدل جک ها درب های ورودی ویلا یا باغ مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل جک درب اتوماتیک پارکینگ دارای یک موتور کوچک که نیرو را از برق شهری میگیرد و به گیربکس مکانیکی برای حرکت منتقل میکند.

جک الکتروهیدرولیک بیشترین مورد استفاده از این جک ها در درب هایی با وزن بالا و تعداد تردد زیاد در طول شبانه روز میباشد که در مجتمع های جمعیت بالا و شرکت های بزرگ و صنعتی مناسب میباشد.

چگونه جک بازویی درب آهنی خود را انتخاب کنیم ؟

۱ .اولین و مهمترین چیز که باید توجه کرد ،جک کورس بلند و کوتاه میباشد که نسبت به عرض هر لنگه درب پارکینگ ، انتخاب میشود .

۲.توان هر بازو که تا چه مقدار وزن ،هر لنگه درب پارکینگ را میتوان لیفت (کشش ) کند که هر لنگه درب از ۲۰۰ کیلوگرم تا ۸۰۰ کیلوگرم میتوان اشاره کرد ، تا به راحتی بتواند باز و بسته کند و به موتور و دستگاه آسیب نرسد .

۳.تردد واحد ها و تعداد پارکینگ های که از جک بازویی استفاده میکنند ‌.

چشمی فتوسل درب اتوماتیک پارکینگ

مهمترین بخش از سیستم جک های بازوی درب اتوماتیک چشمی های فتوسل است که حضور هرگونه مانع اعم از شخص و یا ماشین در فضای میان درب شناسایی می کند که این مدل چشمی های فتوسل یک جفت هستند که در بیرون درب و کنار درب نصب میشوند و یک از چشمی ها به عنوان فرستنده و دیگری به عنوان گیرنده عمل می کند که هر گونه قطع سیگنال ارسال از فرستنده نشانگر یک مانع در فضای بین درب می باشد که مدار فرمان دستور قطع شدن فرآیند بسته شدن درب را میدهد و درب شروع به باز شدن می کند .

دلیل خرابی چشمی های فتوسل چیست ؟

مشکل های چشمی های فتوسل درب اتوماتیک پارکینگ به دلیل گرد و غبار و بارش باران و کثیف شدن لنز ،تنظیم و تراز نبودن آن ها ، سیم کشی نادرست ، کم نور شدن چراغ ها و روشن نشدن آن ها چشمی های مادون قرمز اگر روبه روی هم قرار نگیرند و یا در ارتفاع استاندارد نصب نشوند باعث فتوسل ها از بازدهی مناسبی برخوردار نشوند.

چشمی های مکعبی آینه ای با فاصله دید ۵ متری رله ای اتونیکس به این مدل چشمی ها چشمی نوری و یا حسگری گفته میشود که بیشتر در راهبند ها و جک های بازوی استفاده میشود . طرز کار این چشمی ها امواج نوری از فرستنده تابیده می شود و این امواج بعد از برخورد به آینه به زاویه ۹۰ درجه نسبت به امواج برخورد کننده به طرف گیرنده بر میگردد و اگر جسمی بین سنسور و آینه قرار گیرد مانع بازگشت نور به گیرنده شده و سنسور وجود جسم را تشخیص میدهد . لذا قابل ذکر است این مدل چشمی ها ضد آب است و با ولتاژ ۲۰ ولت تا ۲۲۰ ولت قابل استفاده است ‌.

جک درب اتوماتیک پارکینگ

نصب درب اتوماتیک پارکینگ ریلی

همکاران عزیز باید ، در موقع نصب به این نکته ، پر اهمیت و ضروری توجه داشته باشند و در هنگام نصب جک های ریلی فاصله استاندارد چرخ دنده جک و ریل شانه ای را رعایت کنند و اگر به این مشکل مواجه شدید برای رفع مشکل ، در جک های ریلی زمینی ، باید فاصله موتور از صفحه پلیت را با واشر های فنری افزایش داده تا به چرخ دنده و موتور آسیب نبیند ، گیر و ایستادن موتور ، در حرکت رفع میشود‌.

چرا در جک های ریلی بعد از مرور زمان ،دستگاه بازدهی خود را از دست می‌دهد و گاهی هم ، جک ها در زمان انجام کار ، از حرکت باز میمانند؟

در ابتدا باید به این نکته بسیار پر اهمیت توجه داشته باشیم، که سطح زمین هر ساله نشست می کند. ریل های جک های درب اتوماتیک پارکینگ نصب شده در ورودی های ساختمان نیز در طول زمان و کار کرد جک ها و فشاری که به زمین وارد می شود باعث فرو رفتن ریل داخل زمین می شود.

بهترین ups برای جک ها و کرکره های صنعتی چه مدلی است ؟

بهترین باطری بکاپ های (ups) موجود در بازار می توان به مارک های بارازانته، اورال، eQual با خروجی ۲۲۰ Ac مهمترین و صحیح ترین روش استفاده از دستگاه ups به این شکل است که هر یک ماه یک مرتبه دستگاه از برق شهری جدا شود تا دستگاه از شارژ ذخیره شده استفاده کند تا شارژ آن به اتمام برسد و سپس به برق شهر وصل شود.

درب اتوماتیک

بیشترین اعلام خرابی در جک های بازویی؟

بیشترین اعلام خرابی در جک های بازویی که باید به آن توجه ویژه کرد فتوسل ها یا همان چشمی ها که اکثرا بر اثر آب خوردگی و نفوذ آب به داخل آنها خراب میشوند . که باید در هنگام نصب کاملا آب بندی شود . سرویس گریس کاری بلبرینگ ها و شفت و برنجی چرخ دنده ها ، تنظیم برد دستگاه ، که بر اثر نوسان برق گاهی ، از تنظیم خارج میشود .

باکس ریموت و تنظیمات ریموت تک لنگه و ۲ لنگه . جک کردن باطری بکاپ و دکمه های ریموت . بهتر است هر چند سال یک بار ریموت ها پاک شوند و  مجددا با برد دستگاه مچ شوند.

 

درب پارکینگ

بهترین ابعاد ساخت درب های ۲ لنگه آهنی برای تولید چه ابعادی است؟

استاندارد ترین ابعاد هر لنگه در عرض ۱/۴۰ سانتی متر است در ارتفاع ۲/۸۰ سانتی متر و بهترین درب های ۲ لنگه وزن پایین و استحکام بالا  ازجنس استیل استفاده شود و برای امنیت هم قفل سیزا یا همان کله گاوی معروف استفاده شود .

نصب درب اتوماتیک پارکینگ

بهترین روش نصب جک های بازویی ؟

برای نصب جک های بازویی در آپارتمانهایی که فضای کافی برای باز شدن جک را ندارند و امکان تخریب دیوار نیز وجود ندارد بهترین روش این است که موتور جک در جلوی درب نصب شود و شفت و مادون آن در انتهای لولای درب قرار گیرد این روش باعث میشود حالت معکوس جک استاندارد نصب شود و مانع نفوذ آب به داخل سیم پیچ موتور شود .

انواع ریموت درب اتوماتیک پارکینگ

ریموت چیست ؟ ریموت وسیله ای است که به کمک آن می‌توان از فاصله دور درب پارکینگ،کرکره برقی و درب اتوماتیک شیشه ای را باز و بسته کرد و برای تردد و ورود و خروج از درب پارکینگ نیاز به پیاده شدن و باز کردن آن نیست.شما میتوانید با داشتن این ریموت ها درب پارکینگ خود را باز و بسته کنید ،این وسیله برای افراد مسن و کم توان بسیار کاربردی است چرا که دیگر نیازی به پیاده شدن و باز و بسته کردن درب نیست.
باز و بسته شدن درب پارکینگ به این صورت است که زمانی از طرف ریموت فرکانس ارسال شود درب اتوماتیک فرکانس را دریافت می‌کند و دستور فرکانس دریافتی را به مرکز کنترل انتقال میدهد و در آخر هم مرکز کنترل دستور را به موتور جک ها انتقال می دهد و موتور اجرا باز کردن را انجام می دهد و قابل ذکر است که موتور های جک پارکینگ 24V و 220V می‌باشد که بر روی جک های 24V میتوان بکاپ نصب کرد و در هنگام قطعی برق هم جک به راحتی باز و بسته شود.

ریموت

بهترین نقطه برای نصب جک های بازوی روی درب پارکینگ کدام است ؟

جک های بازوی درب اتوماتیک پارکینگ که درشهر تهران و البرز مشاهده میشود بعضی ها در بالای درب پارکینگ نصب شده است بعضی ها در پایین درب اتوماتیک پارکینگ نصب شده است و بعضی هم در وسط درب پارکینگ نصب شده است . بررسی دقیق برای نصب جک های پارکینگی و کدام گزینه عمر جک های بازوی پارکینگی را بالاتر میبرد و اعلام خرابی کدام روش در 10 سال کدام کمتر است. برای مشخص کردن ، کدام گزینه بهتر است راحت ترین کار این است که شما با فشار انگشت برای باز کردن درب ، از سه نقطه بالا و وسط و پایین کدام فشار بیشتری میخواهد . امتحان کنید من بارها این کار را کردم کمترین فشار شما از وسط درب را باز کنید . پس بهترین نقطه برای نصب جک مرکز درب پارکینگ است گاها مشاهده میشود برای این که در وسط درب نقطه ای محکم برای جوش دادن پلیت جلوی جک ، نیست همکاران عزیز جک را در بالا درب نصب میکنند که این کار عمر مفید جک های پارکینگ را کم میکند و باعث خراب شدن مادون جک میشود. راه حل : برای پروژه های که در مرکز درب جای برای اتصال جوشکاری ندارد یا از بالا و پایین درب ساپورت گرفته و در مرکز درب جک نصب شود و حد امکان اگر به هیچ طریقی نشد که ساپورت استفاده کنید ، برای انتخاب جک بازوی اگر در بالا و پایین درب میخواهید نصب کنید باید توان جک را 200 کیلوگرم بالاتر از وزن درب انتخاب کنید مثلا : اگر وزن درب هر لنگه درب 200 کیلوگرم است شما باید جک 400 کیلوگرمی روی درب نصب کنید که در آینده به مشکل برخورد نکنید و اعلام خرابی کمتری داشته باشید .

انواع فرکانس ریموت ها

فرکانس ریموت درب پارکینگ ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که به به کنترل مادون قرمز و کنترل رادیویی دسته بندی می‌شوند.
کنترل مادون قرمز سیگنال حاصل از ریموت را از طریق مادون قرمز به دستگاه گیرنده میفرستد و کنترل رادیویی امواج‌ رادیویی را ارسال می کنند تفاوت این دو مدل در این است که فرکانس های کنترل مادون قرمز نیاز به یک مسیر مستقیم برای دریافت سیگنال دارند و برد آن ها حدود چند متر است و در فاصله بالا و یا دیوار ها امکان دریافت می‌باشد .اما کنترل های رادیویی برد بسیار بالایی دارند و نیاز به مسیر مستقیم ندارند و موانع روی برد آنها تاثیری ندارند.

درب پارکینگر

انواع ریموت های درب اتوماتیک

1_ریموت های کد فیکس

2_ریموت های کد لرنینگ 

3_ریموت های کد هاپینگ 

4_ریموت های بلوتوثی

آیا تمام ریموت ها با هم ست یا مچ میشوند ؟

همه ریموت ها با هم سازگار نیستند برای مطمئن بودن از ست شدن ریموت هایتان با درب اتوماتیک بهتر است از ریموت فابریک استفاده کنید و یا اگر از ریموت متفرقه استفاده میکنید بهتر است دقیقا همان مدل و فرکانس را تهیه و مچ کنید.
فرکانس و کد هر ریموت با بقیه تفاوت دارد و امکان ست نشدن ریموت ها با یکدیگر بسیار زیاد می‌باشد مثلا فرکانس 413_315_2007_2006_2013 با هم متفاوت است و ریسور ها مدل تک کانال دو رله و سه رله می‌باشد که هر کدام نحوه ست کردن پاک کردن ریموت ها و کارای هر دکمه تک لنگه دو لنگه و قفل جدا گانه تعریف میشود

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک پارکینگ از دسته درب های برقی میباشد که با یک جک پر قدرت برقی لنگه های درب پارکینگ را برای ورود و خروج خودرو به پارکینگ باز و بسته میکند این امر با کنترل ریموت معمولی درب پارکینگ یا جک های پیشرفته که از تلفن همراه دستور میگیرند.

در گذشته های نزدیک برای ورود و خروج به پارکینگ باید از خودرو خود پیاده شده و این عمل را دستی انجام داد. این امر چه در تابستان چه در زمستان باعث اذیت و ناخوشایندی برای رانندگان میشود که امروزه این جک های برقی درب پارکینگ کار رو راحت کردند. این جک ها یک بازوی مکانیکی هستند که کمک میکنند درب پارکینگ به صورت اتوماتیک باز و بسته شود. نحوه انتخاب جک پارکینگ مناسب برای پارکینگ، خود بسته به تعداد ورود و خروج اتومبیل در روز و تعداد واحد ساختمان میباشد. بی شک جک استفاده شده درب پارکینگ یک ساختمان ویلایی با یک مجتمع مسکونی متفاوت میباشد.

آیا پس از نصب قفل برقی(سیزا) روی جک بازوی پارکینگی تغییرات روی برد لازم است ؟

پس از نصب قفل برقی روی جک های بازوی پارکینگی،باید تغییراتی روی برد دستگاه لحاظ شود که در انتهای کار موتور و در حین بسته شدن درب ها ،فشار انتهای برای قفل کردن نیاز دارد. در این مورد تنظیمات روی برد حالت tc  فعال شود .

آیا برای تردد پیاده رو و موتور سیکلت لازم است هر دو لنگه درب پارکینگ باز شود ؟

در اکثر برد های جک های درب اتوماتیک پارکینگ حالت پیاده رو تعریف شده است که این امر باعث سرعت بخشیدن به باز و بسته شدن درب کمک میکند و باعث میشود استهلاک از روی موتور دو برداشته شود . دکمه A ریموت برای حالت بازشو دو لنگه استفاده میشود و دکمه B حالت تک لنگه پیاده رو استفاده میشود . نکته قابل توجه در بعضی از جک های بازوی مانند پرتکو حالت تنظیمات تک لنگه تا اندازه ۷۰ درجه بیشتر باز نمیشود. ‌.

تنظیمات مهم جک بازویی پرتکو چیست ؟

N1 : زمان کار موتور یک N2:زمان کار موتور دو f1: توان موتور یک در حین کار f2:توان موتور دو در حین کار fr:توان موتور در حین کار در سرعت کاهش یافته r1:زمان سرعت کاهش یافته موتور یک r2:زمان سرعت کاهش یافته موتور دو ts:اختلاف زمانی بین بسته شدن لنگه یک و لنگه دوم در زمان باز شدن جک ها SA:اختلاف زمانی بین بسته شدن لنگه یک و لنگه دوم در زمان بسته شدن جک ها tp:زمان مورد نیاز جهت باز ماندن درب ها قبل از بسته شدن اتوماتیک pd:زمان لازم جهت باز شدن درب تک لنگه مخصوص پیاده رو tc:زمان فشار انتهای بعد از کارکرد معمولی موتورها که قفل روی لنگه اول خوب بسته شود p0 ,p1 : فشار ابتدای برای راحت تر باز شدن قفل برقی su: همه تنظیمات انجام شده تا زمانی در حافظه دستگاه باقی می ماند که برق دستگاه قطع نشود .جهت ذخیره تغییرات انجام شده روی پارامتر suحالت میشویم و دکمه c را فشار داده تا صدای رله شنیده شود و تنظیمات ذخیره میشود .

آیا خازن ۲۲۰ ولت برای جک های بازوی پارکینگی که با برق شهری کار میکند نیاز است ؟

در جک های بازوی ۲۲۰ ولت قبل از این که سیم های موتور (باز و بسته ) روی برد نصب شود یک عدد خازن در مسیر سیمها نصب میشود که این خازن ها باعث میشود نوسان برق ، به برد دستگاه آسیب نرساند و در فصل زمستان و بارش باران و یا آب رفتن داخل سیم پیچ موتور در هنگام شستشو درب ،برق موتور قطع میشود و جلوگیری میشود از آسیب رسیدن به موتور و سیم پیچ داخل پوسته دستگاه به همین دلیل حتما باید خازن ۲۲۰ ولت نصب گردد‌.

درب اتوماتیک پارکینگ مدل اتوبوسی یا همان فولدینگ

در بعضی از ورودی های پارکینگ ،فضای کامل برای رفت آمد اتومبیل و یا دور زدن اتومبیل وجود ندارد و یا وقتی ، درب آهنی باز میشود فضای زیادی را اشغال میکند و باعث محدودیت تعداد اتومبیل در پارکینگ میشود . در همچین پروژه های ساختمانی بهتراست درابتدا ساخت و تولید درب آهنی توجه بیشتری روی ساخت و تولید درب اتوماتیک داشته باشیم که در رفت و آمد اتومبیل ها ،ساکنین به مشکل برخورد نکنند .

ساخت و تولید درب اتوماتیک پارکینگ مدل اتوبوسی یا همان فولدینگ تاشو

در ابتدا باید فیزیک درب را طوری طراحی و اجرا کنید که درهرلنگه درب دو عدد، لت استاندارد حدودا تا عرض یک متر و ارتفاع 220 سانتیمتر ساخته شود. لولای درب به طورمعکوس عمل میکند و در بالای درب آهنی ریل هدایت شونده ، نصب میشود که بلبرینگ ها در بالای درب اول قرارمیگرند و داخل ریل هدایت میشوند . در عمل وقتی ریموت درب اتوماتیک پارکینگ را میزنیم جک بازوی کشیش را شروع کرده و لنگه اول جمع شده ولنگه دوم معکوس عمل میکند ، از طریق ریل هدایت شونده جمع میشود . در این مدل از درب های اتوماتیک پارکینگ ، بهتر است از درب های سبگ تو خالی استفاده شود و لولاهای با قطر بالا تا بتواند به راحتی وزن درب را تحمل کند که به مرور زمان درب ، جابه جا نشود . وقتی درب ها کاملا باز شود 90 درجه ، حدودا 15 تا 20 سانت بستکی به درب دارد ،فضا اشغال میکند . نکته قابل توجه در این مدل از درب های اتوماتیک پارکینگ بهتر است از جک های بازوی با کیفیت استفاده شود ترجیحا ساخت کشور ایتالیا باشد و بعد ساخت و تولید درب وزن درب مشخص شد برای انتخاب جک بازوی باید 200 کیلوگرم توان موتور بالاتراز وزن درب باشد تا به راحتی لیفت و کشیش انجام شود.

شما میتوانید برای مشاوره رایگان و اطلاع از  هزینه نصب کرکره برقی در تهران کلیک کنید.

محصولات

سوالات متداول