نصب درب اتوماتیک فولدینگ

نصب درب اتوماتیک فولدینگ

نصب درب اتوماتیک فولدینگ مناسب ترین انتخاب برای امکانی که محدودیت فضا برای قرار دادن درب اتوماتیک دارد می باشد.

با کمک درب اتوماتیک فولدینگ می توان از 80% از عرض درب ورودی جهت بازشوندگی درب ورودی را کم کرد.

درب اتوماتیک فولدینگ همانند درب اتوبوس ها به صورت چند لایه تا شونده یا درب لولایی می باشد و به دو حالت قابل نصب می باشد: نصب از رو یا خطی

ساختار تشکیل دهنده درب اتوبوسی ( درب اتوماتیک فولدینگ ) ؟

ساختار و مکانیزم درب های اتوماتیک تاشو اتوبوسی درب fold که در اواخر سال ۱۳۵۳ اولین درب های fold وارد ایران شد که در اولین درب های تاشو در اتوبوس های قدیمی مشاهده شد برای راحتی تردد افراد و سرعت باز شدن سریع ، به دلیل محدودیت فضای کم طرفدارهای امسال شرکت های فولکس ،بنز، ولوو . . .

از جمله مزایا درب اتوماتیک فولدینگ چیست ؟

درب های اتوبوسی مزیت هایی که نسبت به درب اتوماتیک اسلایدینگ دارد توانایی استفاده با تردد نامحدود و مکرر می باشد که با سرعت شگفت انگیز ۲ الی ۳ ثانیه به طور کامل باز می شوند ، درب اتوبوسی دارای ۲ مدل یک طرفه و دو طرفه که از ۲ الی چند پنل که هر ۲ پنل با لولا هایی از جنس پلاستیک ، به هم متصل می شوند که با ریل هدایت کننده آلومینیومی با موتور توان پایین ، با فولی چرخ دنده بزرگ و تسمه دندانه پهن ،اجرا می شود که تا حداکثر ارتفاع ۶ متر و عرض ۱۰ متر قابل استفاده است که ۸۰ تا ۸۵ درصد از عرض کل بازشونده را برای راحت تر کردن تردد ایجاد می نماید .

سرعت باز و بسته شدن بالای درب اتوماتیک فولدینگ آن را کاملا برای مکان های پر رفت و شد مناسب می کند.

از سوی دیگر به علت سرعت عمل و فرمان پذیری بالای ( سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک که حدودا چند ثانیه است ) باعث می شود این درب برای امکانی که نیاز به امنیت بالا دارند بسیار مناسب می باشد.

درب اتوماتیک فولدینگ را با نام هایی همچون درب تاشو و یا درب اتوبوسی نیز می شناسند .

مزیت های درب اتوبوسی

 ۱ -مقاومت بالا در برابر باد

۲ -سهولت در خلاص کردن و استفاده دستی از درب اتوبوسی

۳- نیرو و توان پایین برای باز کردن و بستن درب های بزرگ

۴- هوابند بسیار عالی

۵- سرعت بالا

۶- بیشترین بازشونده و اشغال کردن کمترین فظا در عرض های کم برای کاربری هایی که برای رفت آمد راحت تر بازشدن کامل نیاز دارند همچون آشیانه های هواپیما ، تعمیرگاه های اتومبیل و …

سرویس و نگهداری درب های فولدینگ

سرویس و نگهداری درب های برقی بهتر است هر ۶ ماه یکبار انجام شود لولا های و اتصالات پنل ها با اسپره w40 روان کاری شود ریل بالا اپراتور تمیز شود تا غلطک داخل ریل ، آلومینیومی به سهولت حرکت کند تا به موتور فشار نیاورد این کار باعث میشود یراق آلات و مترو و تسمه ها کمترین استهلاک را داشته باشد . با این کار عمر مفید اپراتور بالا میرود .

استاندارد ترین ابعاد برای درب اتوماتیک فولدینگ چیست؟

نصب درب اتوماتیک فولدینگ (اتوبوسی ) این مدل از اپراتورها در فظا های ورودی  تا عرض  250 سانتیمتر و ارتفاع 240 سانتیمتربرای تولید و اجرا بهترین واستاندارد ترین ابعاد هستند.اگر از این ابعاد بزرگ تر تولید شود باید در تولید به چند نکته پر اهمیت توجه داشته باشید .

نکته قابل اهمیت در اجرا درب های اتوماتیک فولدینگ ، پس از باز شدن درب و جمع شدن لت های متحرک ، 20 سانتیمتر از هر طرف  فضا اشغال میکند اگر اپراتور دو طرفه باشد از هر طرف 20 سانتیمتر ازعرض دهنه کم میشود و در کل فضای مورد نیاز برای ،جمع شدن درب اتوماتیک فولدینگ دو طرفه 40 سانتیمتر میباشد.

گیربکس اپراتور فولدینک از جنس فولاد میباشد و از چرخ دنده های دانه بزرگ که از طریق تسمه تایم 3 سانتیمتری پهن توسط موتور دانکر لت های متحرک را باز و بسته میکند.

بهترین فرم برای درب اتوماتیک فولدینگ چه فرمی میباشد؟

برای اجرا و خرید درب اتوماتیک فولدینگ بهتر است از فرم های استفاده شود که وزن سبک تری نسبت به فرم های دیگر داشته باشد واز استحکام بالایی برخوردار باشد مانند استیل . لذا قابل ذکر است که هر مقداروزن فرم سبک تر استفاده شود برای راحت تر باز و بسته شدن درب ،اتوماتیک فولدینگ  تاثیر مستقیم دارد و فشار کمتری روی یراق آلات و بلبرینگ کف گرد قرار میگیرد و طول عمر دستگاه بالاتر می رود . یک نکته کلیدی در اجرا درب اتوماتیک فولدینگ در ابعاد غیر استاندارد بهتر است از شیشه های 6 میل استفاده شود تا وزن لت های متحرک کمتر شود تا لت ها به راحتی باز و بسته شود تا فشار کمتری روی موتور باشد .

مزیت همکاری با درب سام

خدمات شرکت ما سرویس و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای نصب شده خود را با کمترین هزینه و به سرعت انجام میدهد. تا مشتریان خوبی همچون بانک اقتصاد نوین,بانک قوامین,بانک سام و فروشگاه هایی همچون کوروش,جامبو, نوین چرم و هاپر می میباشد. خدمات سریع و بدون معطلی برای ما اولویت دارد.