جک چیست؟

جک

در این مقاله به بررسی انواع جک پارکینگ میپردازیم.

مهم ترین عامل در انتخاب جک پارکینگ چیست؟

در ساخت درب های قدیمی و لولایی از متریال و جنس های گوناگونی استفاده میشود اما برای انتخاب مناسب ترین جک برای درب پارکینگ چند عامل وجود دارد که در این جا به بررسی آنها میپردازیم.

اولین عامل در انتخاب جک پارکینگ مناسب وزن هر لنگه درب هست. که هر چه وزن درب بیشتر باشد باشید از جک های با تحمل بار بیشتر و قوی تری استفاده شود تا بعد ها با مشکل مواجه نشوید.

دومین عامل در انتخاب جک مناسب  تعداد تردد در شبانه روز است. که این عامل به تعداد ساکنین مجموعه یا تعداد کار کنان یک شرکت که از درب رفت و آمد میکنند.

و در آخر عرض هر لنگه درب تعیین میکند که چه جکی مناسب پارکینگ شما میباشد.

انواع مختلف جک پارکینگی

ابتدا باید بگوییم که جک ها یک سیستم هیدرولیکی یا مکانیکی با روغن دارند که بر روی درب های لولایی نصب میشوند تا بدون دخالت دست انسان با استفاده از ریموت از راه دور باعث باز و بسته شدن درب شود و عبور و تردد را ساده تر کند.

تفاوت جک هیدرولیکی با مکانیکی

اگه بخوام ساده توضیح داده باشم سیستم مکانیکی برای تردد های کمتر و درب هایی با وزن کمتر استفاده میشود و از جک های هیدرولیکی برای درب هایی سنگین و صنعتی و یا تردد های بالا استفاده میشود. قیمت این مدل ها نصب به پیچیدگی هایی که دارد گران تر هستند.

زمانی که مدل درب شما ظریف است هنگام استفاده از جک پارکینگ به دیزاین درب لطمه وارد می شود و … در این مورد شرکت درب سام از جک های زیرسطحی استفاده میکند که به اصطلاح جک نامرئی هم میگویند. نصب و راه اندازی این مدل جک ها از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشد و برای راه اندازی آن نیاز به فونداسیون و زیرساخت اولیه می باشد. در این مقاله با انواع جک های زیرسطحی و نوع کابرد آنها آشنا خواهیم شد.

ساختار تشکیل دهنده جک های پارکینگی

ساختار تشکیل دهنده جک پارکینگ عبارت اند از چشمی ها – کامپیوتر(مرکز فرمان) – ریموت کنترل – فلاشر – جک بازویی – قطعات نگه دارنده یا قطعات نصب که به بررسی یکی یکی آنها میپردازیم.

چشمی ها

چشمی درب های تشکیل شده است از یک سیستم مادون قرمز که کاربرد آن زمانی میباشد که ماشین یا عابر یا شیء دیگری در مقابل چشمی درب قرار داشته باشد که به صورت خودکار مانع بسته شدن درب میشود تا به خودرو شما آسیبی وارد نشود.

کامپیوتر(مرکز فرمان)

دستور فرمان باز و بسته شدن درب و عملکرد جک ها را صادر میکند و با ریموت خود ست میشود. و شما با فشردن دکمه ریموت کنترل درب خود فرمان کامپوتر صادر میشود.

ریموت کنترل درب اتوماتیک پارکینگ

ریموتی کوچک که دستگاهی برای ارتباط با مرکز فرمان دهی میباشد. که دارای برد بالا هستند تا سریع عمل کند. معمولا در ابتدای نصب درب اتوماتیک پارکینگ داخل پکیچ درب سام دو عدد ریموت رایگان میباشد. برای مجتمع های بزرگ به تعداد واحد ها ریموت جدا تهیه میشود.

فلاشر

هشدار دهنده میباشد و به ما از طریق علایم و هشدار ها چشمک زن از پیام های مرکز فرمان خبر میدهد.

برند های معتبر جک های پارکینگ

جک های ایتالیایی برند فادینی(FADINI) این برند به عنوان اولین تولید کننده جک در کشور ایتالیا معروف میباشد و دارای ویژگی هایی از جمله مقاومت بالا مصرف برق پایین و کیفیت متریال بالا میباشد. این برند با حدود 2000 مدل محصول پر تنوع ترین از نوع خودش میباشد که بیشتر در اماکن مسکونی, مجتمع های تجاری, سازمانی مورد استفاده میشود. درب هایی که دارای دو لنگه جدا از هم میاشند هم از این مدل ها بیشتر استفاده میکنند و با پوشش مقاوی که دارند برای افردای که دوام بالا رو میخوان عالی هستند.

ویژگی های جک ایتالیایی

  • جک ایتالیایی فادینی از نوع هیدرولیکی می باشد و بیشترین استفاده آنها در امکان پر تردد مورد استفاده هستند.
  • خاصیت رها سازی در مواقع اضطراری
  • محکم و ضد آب
  • ضد زنگ
  • تردد بالا 80 بار در یک ساعت
  • دارای موتور قوی و دو سرعته
  • موتور هیدرولیکی

برند فک جک FAAC

این برند هم ساخت کشور ایتالیا بوده و یکی از مورد پسند و بی شک مورد اطمینان خریداران جک پارکینگ میباشد. برند فک یکی از قدمی های جک های اتوماتیک هست و هنوز هم قوی در حال تولید جدید ترین مدل ها میباشد. یک کاور آلومینیومی ویژه زیبایی خاصی به این مدل جک ها میدهد که یکی از اهمیت های آن در طراحی ظریف و سبک آنها هست که چون از جنس آلومینیوم هست در دماهای بالا بخاطر تردد بالا هیچ آسیبی به دستگاه نمیرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *